Champions League Damer 2010
Grupp A
Pos
Lag
S
Mål
Poäng
1
Bayern Munich
3
32-2
9
2
Glasgow City Lfc
3
13-5
6
3
Gintra Universitetas
3
7-11
3
4
Norchi Dinamoeli
3
1-35
0
Grupp B
Pos
Lag
S
Mål
Poäng
1
HSC Montpellier
3
12-1
9
2
FC Nsa Sofia
3
7-4
6
3
Klaksvikar Idrottarfelag
3
5-6
3
4
Zfk Tikvesanka
3
3-16
0
Grupp C
Pos
Lag
S
Mål
Poäng
1
Brøndby
3
12-0
9
2
Su 1 Dezembro
3
13-1
6
3
Cardiff City Lfc
3
10-9
3
4
Birkirkara FC
3
1-26
0
Grupp D
Pos
Lag
S
Mål
Poäng
1
Asd Torres Calcio
3
13-0
9
2
FK Slovan Duslo Sala
3
4-4
4
3
Trabzonspor
3
3-11
3
4
Znk Krka Novo Mesto
3
2-7
1
Grupp E
Pos
Lag
S
Mål
Poäng
1
Linköpings FC
3
20-0
9
2
Cff Clujana
3
10-6
6
3
Glentoran Belfast United
3
2-4
3
4
FC Roma Calfa
3
0-22
0
Grupp F
Pos
Lag
S
Mål
Poäng
1
Wfc Rossiyanka
3
19-0
9
2
Apollon Limassol Lfc
3
6-1
6
3
Maccabi Holon FC
3
2-11
3
4
Saint Francis FC
3
0-15
0
Grupp G
Pos
Lag
S
Mål
Poäng
1
Everton Lfc
3
11-1
9
2
Team Strømmen
3
14-1
6
3
FC Levadia Tallin
3
4-13
3
4
Wfc Osijek
3
2-16
0
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Onsdag 17 mars
15:00
Asd Torres Calcio
- Lyon
15:30
Røa
- Potsdam
19:00
HSC Montpellier
- Umeå IK
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat onsdag 17 mars
Asd Torres Calcio
- Lyon
1 - 0
Røa
- Potsdam
0 - 5
HSC Montpellier
- Umeå IK
2 - 2
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Lördag 10 april
17:00
Lyon
- Umeå IK
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat lördag 10 april
Lyon
- Umeå IK
3 - 2
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Söndag 11 april
14:00
Duisburg
- Potsdam
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat söndag 11 april
Duisburg
- Potsdam
1 - 0
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
UEFA Champions League Women 09/10, Qualification Gr. A
Pos
Lag
S
Mål
Poäng
1
Bayern Munich
3
32:2
9
2
Glasgow City Lfc
3
13:5
6
3
Gintra Universitetas
3
7:11
3
4
Norchi Dinamoeli
3
1:35
0
UEFA Champions League Women 09/10, Qualification Gr. B
Pos
Lag
S
Mål
Poäng
1
HSC Montpellier
3
12:1
9
2
FC Nsa Sofia
3
7:4
6
3
Klaksvikar Idrottarfelag
3
5:6
3
4
Zfk Tikvesanka
3
3:16
0
UEFA Champions League Women 09/10, Qualification Gr. C
Pos
Lag
S
Mål
Poäng
1
Brøndby
3
12:0
9
2
Su 1 Dezembro
3
13:1
6
3
Cardiff City Lfc
3
10:9
3
4
Birkirkara FC
3
1:26
0
UEFA Champions League Women 09/10, Qualification Gr. D
Pos
Lag
S
Mål
Poäng
1
Asd Torres Calcio
3
13:0
9
2
FK Slovan Duslo Sala
3
4:4
4
3
Trabzonspor
3
3:11
3
4
Znk Krka Novo Mesto
3
2:7
1
UEFA Champions League Women 09/10, Qualification Gr. E
Pos
Lag
S
Mål
Poäng
1
Linköpings FC
3
20:0
9
2
Cff Clujana
3
10:6
6
3
Glentoran Belfast United
3
2:4
3
4
FC Roma Calfa
3
0:22
0
UEFA Champions League Women 09/10, Qualification Gr. F
Pos
Lag
S
Mål
Poäng
1
Wfc Rossiyanka
3
19:0
9
2
Apollon Limassol Lfc
3
6:1
6
3
Maccabi Holon FC
3
2:11
3
4
Saint Francis FC
3
0:15
0
UEFA Champions League Women 09/10, Qualification Gr. G
Pos
Lag
S
Mål
Poäng
1
Everton Lfc
3
11:1
9
2
LSK Kvinner
3
14:1
6
3
FC Levadia Tallin
3
4:13
3
4
Wfc Osijek
3
2:16
0
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Söndag 18 april
12:00
Umeå IK
- Lyon
14:00
Potsdam
- Duisburg
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat söndag 18 april
Umeå IK
- Lyon
Uppskjuten
Potsdam
- Duisburg
3 - 1
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Onsdag 28 april
20:00
Umeå IK
- Lyon
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat onsdag 28 april
Umeå IK
- Lyon
0 - 0
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Torsdag 20 maj
20:30
Lyon
-
Turbine Potsdam
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat torsdag 20 maj
Lyon
- Potsdam
6 - 7
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat tisdag 10 august
Champions League (D), Kvalgrupp B
Gintra Universitetas
-
Everton Lfc
0-7
Zfk Borec
-
Klaksvíkar Ítróttarfelag Kí
0-2
Champions League (D), Kvalgrupp F
Uniao 1 Dezembro
-
Wfc Rossiyanka
1-4
ST Francis FC
-
Wfc Osijek
5-3
Champions League (D), Kvalgrupp C
Znk Sfk 2000 Sarajevo
-
Umeå IK
0-1
Apollon Limassol Lfc
-
AS Tel Aviv University
3-0
Champions League (D), Kvalgrupp E
´nk Krka
-
Bardolino Verona Asd
1-4
FC Baia Zugdidi
-
Swansea City Ladies AFC
1-2
Champions League (D), Kvalgrupp A
FC Nsa Sofia
-
Brøndby
0-3
Gazi Universitesi SK
-
FC Roma Calfa
3-3
Champions League (D), Kvalgrupp G
Glasgow City Lfc
-
Fcr Duisburg
0-4
Newtownabbey Strikers FC
-
SK Slovan Bratislava
0-1
Champions League (D), Kvalgrupp D
Breidablik Kopavogur
-
Juvisy FC Fem
3-3
FC Levadia Tallinn
-
AS Fcm Targu Murea
1-2
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Onsdag 22 september
16:00
Saint Truidense Vv
-
AC Sparta Praha
16:00
Legend-Chekseal Chernigov
-
Wfc Rossiyanka
16:00
Zfk Mazinac Nis
-
Arsenal Lfc
16:00
Cshvsm
-
Fcr Duisburg
16:00
Mtk Hungaria FC
-
Everton Lfc
16:00
Breidablik Kopavogur
-
Juvisy FC Fem
16:00
FC Paok Thessaloniki
-
SV Neulengbach
16:00
´nk Krka
-
Linköpings FC
16:00
Rayo Vallecano
-
Valur Reykjavik
16:00
Åland United
-
Turbine Potsdam
16:00
Az Alkmaar
-
Lyon
16:00
Zorka-Bdu
-
Røa
16:00
Fortuna Hjørring
-
Bardolino Verona Asd
16:00
Rtp Unia Raciborz
-
Brøndby
16:00
Apollon Limassol Lfc
-
Zvezda-2005 Perm
16:00
FC Zurich Women
-
Asd Torres Calcio
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat onsdag 22 september
FK Zorka Bdu
- Røa IL
1 - 2
Zfk Mazinac Nis
- Arsenal Lfc
1 - 3
Apollon Limassol Lfc
- Zvezda 2005 Perm
1 - 2
Rtp Unia Raciborz
- Brøndby IF
1 - 2
Legend Chernigov
- Wfc Rossiyanka
1 - 3
Znk Krka Novo Mesto
- Linköping
0 - 7
Aland United
- FFC Turbine Potsdam 71
0 - 9
FC PAOK Thessaloniki
- SV Neulengbach
1 - 0
AZ Alkmaar
- Lyon
1 - 2
Fortuna Hjørring
- Asd CF Bardolino Verona
8 - 0
FC Zurich Women
- Asd Torres Calcio
2 - 3
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat torsdag 23 september
Cshvsm
- FCR 2001 Duisburg
0 - 5
Breidablik
- Fcf Juvisy Essonne
0 - 3
MTK Hungria FC
- Everton Lfc
0 - 0
Rayo Vallecano
- Valur Reykjavik
3 - 0
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Onsdag 29 september
Saint Truidense VV
- AC Sparta Prague
0 - 3
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Onsdag 13 oktober
15:00
Fcr Duisburg
-
Cshvsm
15:00
Roa
-
FC Zorka-Bdu
15:00
Zvezda 2005 Perm
-
Apollon Limassol Lfc
15:00
Torres Calcio
-
FC Zurich
17:30
Valur Reykjavik
-
Rayo Vallecano
19:00
Turbine Potsdam
-
Aaland United
19:30
SV Neulengbach
-
FC Paok Thessaloniki
19:30
Brondby
-
Rtp Unia Raciborz
20:00
Bardolino Verona
-
Fortuna Hjorring
Torsdag 14 oktober
13:00
Wfc Rossiyanka
-
Legend-Chekseal Chernigov
14:00
AC Sparta Prague
-
Saint Truidense Vv
15:00
Arsenal Lfc
-
Zfk Mazinac Nis
17:30
Linköpings FC
-
Znk Krka Novo Mesto
19:30
Juvisy FC Fem
-
Breidablik Kopavogur
20:00
Everton Lfc
-
Mtk Hungaria FC
20:15
Lyon
-
Az Alkmaar
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat onsdag 13 oktober
Asd Torres Calcio
- FC Zurich Women
4 - 1
FCR 2001 Duisburg
- Cshvsm
6 - 0
Røa IL
- FK Zorka Bdu
0 - 0
Zvezda 2005 Perm
- Apollon Limassol Lfc
2 - 1
FFC Turbine Potsdam 71
- Aland United
6 - 0
Valur Reykjavik
- Rayo Vallecano
1 - 1
Brøndby IF
- Rtp Unia Raciborz
0 - 1
SV Neulengbach
- FC PAOK Thessaloniki
3 - 0
Asd CF Bardolino Verona
- Fortuna Hjørring
1 - 6
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat torsdag 14 oktober
Wfc Rossiyanka
- Legend Chernigov
4 - 0
Arsenal Lfc
- Zfk Mazinac Nis
9 - 0
AC Sparta Prague
- Saint Truidense VV
7 - 0
Lyon
- AZ Alkmaar
8 - 0
Linköping
- Znk Krka Novo Mesto
5 - 0
Fcf Juvisy Essonne
- Breidablik
6 - 0
Everton Lfc
- MTK Hungria FC
7 - 1
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Onsdag 3 november
13:00
Linköping
- AC Sparta Prague
2 - 0
14:00
FFC Turbine Potsdam 71
- SV Neulengbach
7 - 0
14:30
FCR 2001 Duisburg
- Fortuna Hjørring
4 - 2
14:30
Røa IL
- Zvezda 2005 Perm
1 - 1
18:30
Brøndby IF
- Everton Lfc
1 - 4
Torsdag 4 november
12:00
Asd Torres Calcio
- Fcf Juvisy Essonne
1 - 2
12:15
Wfc Rossiyanka
- Lyon
1 - 6
20:00
Rayo Vallecano
- Arsenal Lfc
2 - 0
Onsdag 10 november
14:00
AC Sparta Prague
- Linköping
0 - 1
15:00
Zvezda 2005 Perm
- Røa IL
4 - 0
16:00
Lyon
- Wfc Rossiyanka
5 - 0
17:00
Fortuna Hjørring
- FCR 2001 Duisburg
0 - 3
19:00
SV Neulengbach
- FFC Turbine Potsdam 71
0 - 9
19:30
Fcf Juvisy Essonne
- Asd Torres Calcio
2 - 2
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Torsdag 11 november
14:00
Arsenal Lfc
- Rayo Vallecano
4 - 1
20:00
Everton Lfc
- Brøndby IF
1 - 1
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Onsdag 16 mars 2011
19:00
Zvezda 2005 Perm
-
Lyon
19:00
Arsenal Lfc
-
Linköpings FC
19:00
Everton Lfc
-
Fcr Duisburg
19:00
Juvisy FC Fem
-
Turbine Potsdam
Onsdag 23 mars 2011
19:00
Lyon
-
Zvezda 2005 Perm
19:00
Linköpings FC
-
Arsenal Lfc
19:00
Fcr Duisburg
-
Everton Lfc
19:00
Turbine Potsdam
-
Juvisy FC Fem
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?