Champions Leage Damer

Champions League Damer 2010

2010-03-17 08:06 #0 av: Tatsja

Grupp A  
Pos Lag S Mål Poäng
1 Bayern Munich 3 32-2 9
2 Glasgow City Lfc 3 13-5 6
3 Gintra Universitetas     3      7-11      3
4 Norchi Dinamoeli 3 1-35 0

 

Grupp B  
Pos Lag S Mål Poäng
1 HSC Montpellier 3 12-1 9
2 FC Nsa Sofia 3 7-4 6
3 Klaksvikar Idrottarfelag     3     5-6       3
4 Zfk Tikvesanka 3 3-16 0
Grupp C  
Pos Lag S Mål Poäng
1 Brøndby 3 12-0 9
2 Su 1 Dezembro     3     13-1     6
3 Cardiff City Lfc 3 10-9 3
4 Birkirkara FC 3 1-26 0

 

Grupp D  
Pos Lag S Mål Poäng
1 Asd Torres Calcio 3 13-0 9
2 FK Slovan Duslo Sala     3       4-4       4
3 Trabzonspor 3 3-11 3
4 Znk Krka Novo Mesto 3 2-7 1

 

Grupp E  
Pos Lag S Mål Poäng
1 Linköpings FC 3 20-0 9
2 Cff Clujana 3 10-6 6
3 Glentoran Belfast United      3      2-4 3
4 FC Roma Calfa 3 0-22      0

 

Grupp F  
Pos Lag S Mål Poäng
1 Wfc Rossiyanka 3 19-0 9
2 Apollon Limassol Lfc      3     6-1 6
3 Maccabi Holon FC 3 2-11      3
4 Saint Francis FC 3 0-15 0

 

Grupp G  
Pos Lag S Mål Poäng
1 Everton Lfc 3 11-1 9
2 Team Strømmen      3     14-1 6
3 FC Levadia Tallin 3 4-13      3
4 Wfc Osijek 3 2-16 0

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-03-17 08:08 #1 av: Tatsja

Onsdag 17 mars

15:00     Asd Torres Calcio    -   Lyon      

 

 
15:30 Røa    -   Potsdam      

 

 
19:00 HSC Montpellier    -   Umeå IK      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-03-18 07:44 #2 av: Tatsja

Resultat onsdag 17 mars

  Asd Torres Calcio    -   Lyon                1 - 0      

 

  Røa    -   Potsdam 0 - 5      

 

  HSC Montpellier    -   Umeå IK 2 - 2      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-03-18 07:46 #3 av: Tatsja

Lördag 10 april

17:00     Lyon    -   Umeå IK

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-11 09:26 #4 av: Tatsja

Resultat lördag 10 april

Lyon    -   Umeå IK            3 - 2  

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-11 09:27 #5 av: Tatsja

Söndag 11 april

14:00      Duisburg    -   Potsdam

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-12 08:35 #6 av: Tatsja

Resultat söndag 11 april

Duisburg    -   Potsdam           1 - 0  

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-12 08:46 #7 av: Tatsja

 

 

UEFA Champions League Women 09/10, Qualification Gr. A

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Bayern Munich

3

32:2

9

2

Glasgow City Lfc

3

13:5

6

3

Gintra Universitetas

3

7:11

3

4

Norchi Dinamoeli

3

1:35

0

 

 

UEFA Champions League Women 09/10, Qualification Gr. B

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

HSC Montpellier

3

12:1

9

2

FC Nsa Sofia

3

7:4

6

3

Klaksvikar Idrottarfelag

3

5:6

3

4

Zfk Tikvesanka

3

3:16

0

 

 

UEFA Champions League Women 09/10, Qualification Gr. C

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Brøndby

3

12:0

9

2

Su 1 Dezembro

3

13:1

6

3

Cardiff City Lfc

3

10:9

3

4

Birkirkara FC

3

1:26

0

 

 

UEFA Champions League Women 09/10, Qualification Gr. D

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Asd Torres Calcio

3

13:0

9

2

FK Slovan Duslo Sala

3

4:4

4

3

Trabzonspor

3

3:11

3

4

Znk Krka Novo Mesto

3

2:7

1

 

 

UEFA Champions League Women 09/10, Qualification Gr. E

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Linköpings FC

3

20:0

9

2

Cff Clujana

3

10:6

6

3

Glentoran Belfast United

3

2:4

3

4

FC Roma Calfa

3

0:22

0

 

 

UEFA Champions League Women 09/10, Qualification Gr. F

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Wfc Rossiyanka

3

19:0

9

2

Apollon Limassol Lfc

3

6:1

6

3

Maccabi Holon FC

3

2:11

3

4

Saint Francis FC

3

0:15

0

 

 

UEFA Champions League Women 09/10, Qualification Gr. G

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Everton Lfc

3

11:1

9

2

LSK Kvinner

3

14:1

6

3

FC Levadia Tallin

3

4:13

3

4

Wfc Osijek

3

2:16

0

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-12 08:48 #8 av: Tatsja

Söndag 18 april

12:00 Umeå IK    -   Lyon        

 

14:00     Potsdam    -   Duisburg        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-20 09:47 #9 av: Tatsja

Resultat söndag 18 april

  Umeå IK    -   Lyon                      Uppskjuten    

 

  Potsdam    -   Duisburg 3 - 1      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-23 07:38 #10 av: Tatsja

Onsdag 28 april

20:00      Umeå IK    -   Lyon

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-29 09:56 #11 av: Tatsja

Resultat onsdag 28 april

Umeå IK    -   Lyon             0 - 0  

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-29 09:58 #12 av: Tatsja

Torsdag 20 maj

20:30      Lyon    -     Turbine Potsdam  

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-05-21 08:00 #13 av: Tatsja

Resultat torsdag 20 maj

Lyon    -   Potsdam            6 - 7  

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-06 11:17 #14 av: Tatsja

Resultat tisdag 10 august

Champions League (D), Kvalgrupp B 
  Gintra Universitetas    -     Everton Lfc       0-7    
  Zfk Borec                     - Klaksvíkar Ítróttarfelag Kí   0-2    
Champions League (D), Kvalgrupp F 
  Uniao 1 Dezembro    -   Wfc Rossiyanka       1-4    
  ST Francis FC    - Wfc Osijek   5-3    
Champions League (D), Kvalgrupp C 
  Znk Sfk 2000 Sarajevo    -     Umeå IK        0-1    
  Apollon Limassol Lfc         - AS Tel Aviv University   3-0    
Champions League (D), Kvalgrupp E 
  ´nk Krka    -     Bardolino Verona Asd         1-4    
  FC Baia Zugdidi                  - Swansea City Ladies AFC   1-2    
Champions League (D), Kvalgrupp A 
  FC Nsa Sofia    -     Brøndby          0-3    
  Gazi Universitesi SK       - FC Roma Calfa   3-3    
Champions League (D), Kvalgrupp G 
  Glasgow City Lfc    -     Fcr Duisburg         0-4    
  Newtownabbey Strikers FC    - SK Slovan Bratislava   0-1    
Champions League (D), Kvalgrupp D 
  Breidablik Kopavogur          -     Juvisy FC Fem   3-3    
  FC Levadia Tallinn    - AS Fcm Targu Murea        1-2  

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-09 10:20 #15 av: Tatsja

Onsdag 22 september

16:00 Saint Truidense Vv    -   AC Sparta Praha      

 

16:00 Legend-Chekseal Chernigov    - Wfc Rossiyanka      

 

16:00 Zfk Mazinac Nis    - Arsenal Lfc      

 

16:00 Cshvsm    - Fcr Duisburg      

 

16:00 Mtk Hungaria FC    - Everton Lfc      

 

16:00 Breidablik Kopavogur    - Juvisy FC Fem      

 

16:00 FC Paok Thessaloniki    - SV Neulengbach      

 

16:00 ´nk Krka    - Linköpings FC      

 

16:00 Rayo Vallecano    - Valur Reykjavik      

 

16:00 Åland United    - Turbine Potsdam      

 

16:00 Az Alkmaar    - Lyon      

 

16:00 Zorka-Bdu    - Røa      

 

16:00 Fortuna Hjørring    - Bardolino Verona Asd      

 

16:00 Rtp Unia Raciborz    - Brøndby      

 

16:00 Apollon Limassol Lfc    - Zvezda-2005 Perm      

 

16:00     FC Zurich Women    - Asd Torres Calcio      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-23 10:00 #16 av: Tatsja

Resultat onsdag 22 september

  FK Zorka Bdu    -   Røa IL 1 - 2    

 

 
  Zfk Mazinac Nis    -   Arsenal Lfc 1 - 3    

 

 
  Apollon Limassol Lfc    -   Zvezda 2005 Perm 1 - 2    

 

 
  Rtp Unia Raciborz    -   Brøndby IF 1 - 2    

 

 
  Legend Chernigov    -   Wfc Rossiyanka 1 - 3    

 

 
  Znk Krka Novo Mesto    -   Linköping 0 - 7    

 

 
  Aland United    -   FFC Turbine Potsdam 71 0 - 9    

 

 
  FC PAOK Thessaloniki    -   SV Neulengbach 1 - 0    

 

 
  AZ Alkmaar    -   Lyon 1 - 2    

 

 
  Fortuna Hjørring    -   Asd CF Bardolino Verona 8 - 0    

 

 
  FC Zurich Women    -   Asd Torres Calcio                2 - 3    

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-24 08:45 #17 av: Tatsja

Resultat torsdag 23 september

  Cshvsm    -   FCR 2001 Duisburg          0 - 5    

 

 
  Breidablik    -   Fcf Juvisy Essonne 0 - 3    

 

 
  MTK Hungria FC    -   Everton Lfc 0 - 0    

 

 
  Rayo Vallecano    -   Valur Reykjavik 3 - 0    

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-24 08:46 #18 av: Tatsja

Onsdag 29 september

Saint Truidense VV    -   AC Sparta Prague        0 - 3

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-02 09:51 #19 av: Tatsja

Onsdag 13 oktober

15:00     Fcr Duisburg    -     Cshvsm        
15:00 Roa    - FC Zorka-Bdu        
15:00 Zvezda 2005 Perm    - Apollon Limassol Lfc        
15:00 Torres Calcio    - FC Zurich        
17:30 Valur Reykjavik    - Rayo Vallecano        
19:00 Turbine Potsdam    - Aaland United        
19:30 SV Neulengbach    - FC Paok Thessaloniki        
19:30 Brondby    - Rtp Unia Raciborz        
20:00 Bardolino Verona    - Fortuna Hjorring        

Torsdag 14 oktober

13:00     Wfc Rossiyanka    -     Legend-Chekseal Chernigov        
14:00 AC Sparta Prague    - Saint Truidense Vv        
15:00 Arsenal Lfc    - Zfk Mazinac Nis        
17:30 Linköpings FC    - Znk Krka Novo Mesto        
19:30 Juvisy FC Fem    - Breidablik Kopavogur        
20:00 Everton Lfc    - Mtk Hungaria FC        
20:15 Lyon    - Az Alkmaar        

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-14 08:51 #20 av: Tatsja

Resultat onsdag 13 oktober

  Asd Torres Calcio    -   FC Zurich Women 4 - 1        
  FCR 2001 Duisburg    -   Cshvsm 6 - 0        
  Røa IL    -   FK Zorka Bdu 0 - 0        
  Zvezda 2005 Perm    -   Apollon Limassol Lfc 2 - 1        
  FFC Turbine Potsdam 71    -   Aland United 6 - 0        
  Valur Reykjavik    -   Rayo Vallecano 1 - 1        
  Brøndby IF    -   Rtp Unia Raciborz 0 - 1        
  SV Neulengbach    -   FC PAOK Thessaloniki           3 - 0        
  Asd CF Bardolino Verona    -   Fortuna Hjørring 1 - 6        

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-15 09:52 #21 av: Tatsja

Resultat torsdag 14 oktober

  Wfc Rossiyanka    -   Legend Chernigov 4 - 0      

 

  Arsenal Lfc    -   Zfk Mazinac Nis 9 - 0      

 

  AC Sparta Prague    -   Saint Truidense VV 7 - 0      

 

  Lyon    -   AZ Alkmaar 8 - 0      

 

  Linköping    -   Znk Krka Novo Mesto       5 - 0      

 

  Fcf Juvisy Essonne    -   Breidablik 6 - 0      

 

  Everton Lfc    -   MTK Hungria FC 7 - 1      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-16 09:45 #22 av: Tatsja

Onsdag 3 november

13:00     Linköping    -   AC Sparta Prague 2 - 0        
14:00 FFC Turbine Potsdam 71    -   SV Neulengbach 7 - 0        
14:30 FCR 2001 Duisburg    -   Fortuna Hjørring 4 - 2        
14:30 Røa IL    -   Zvezda 2005 Perm          1 - 1        
18:30 Brøndby IF    -   Everton Lfc 1 - 4        

Torsdag 4 november

12:00     Asd Torres Calcio    -   Fcf Juvisy Essonne 1 - 2        
12:15 Wfc Rossiyanka    -   Lyon 1 - 6        
20:00 Rayo Vallecano    -   Arsenal Lfc                 2 - 0        

Onsdag 10 november

14:00     AC Sparta Prague    -   Linköping 0 - 1        
15:00 Zvezda 2005 Perm    -   Røa IL 4 - 0        
16:00 Lyon    -   Wfc Rossiyanka 5 - 0        
17:00 Fortuna Hjørring    -   FCR 2001 Duisburg 0 - 3        
19:00 SV Neulengbach    -   FFC Turbine Potsdam 71 0 - 9        
19:30 Fcf Juvisy Essonne    -   Asd Torres Calcio            2 - 2        

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-11-11 08:53 #23 av: Tatsja

Torsdag 11 november

14:00 Arsenal Lfc    -   Rayo Vallecano         4 - 1 
20:00     Everton Lfc    -   Brøndby IF         1 - 1 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl

Det finns en till kommentar till den här diskussionen. Den är bara synlig för medlemmar på iFokus. För att läsa kommentaren, logga in eller registrera dig på iFokus.