Champions League- kval
Tisdag 29 juni
Champions League Kval
16:00
SP Tre Fiori
- FK Rudar
19:00
FC Santa Coloma
- Birkirkara FC
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat tisdag 29 juni
FC Santa Coloma
- Birkirkara FC
Uppskjuten
SP Tre Fiori
- FK Rudar 0 - 3
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat tisdag 6 juli
Birkirkara FC
- FC Santa Coloma
4 - 3
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Onsdag 7 juli
18:00
FK Rudar
- SP Tre Fiori
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat onsdag 7 juli
FK Rudar
- SP Tre Fiori
4 - 1
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Tisdag 13 juli
17:00
Inter Baku
- Lech Poznan
18:00
Levadia Tallinn
- Debreceni VSC
18:00
Liepajas M.
- Sparta Prague
18:00
Red Bull Salzburg
- HB Torshavn
19:00
AIK
- Jeunesse Esch
19:00
Omonia Nicosia
- Renova
20:00
Hapoel Tel Aviv
- Zeljeznicar
20:15
Dinamo Zagreb
- NK Koper
20:45
Bohemians Dublin
- TNS
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat tisdag 13 juli
Inter Baku
- Lech Poznan
0 - 1
Birkirkara FC
- MSK Zilina
1 - 0
Levadia Tallinn
- Debreceni VSC
1 - 1
Liepajas M.
- Sparta Prague
0 - 3
Red Bull Salzburg
- HB Torshavn
5 - 0
AIK
- Jeunesse Esch
1 - 0
Liteks Lovetch
- FK Rudar
1 - 0
Omonia Nicosia
- Renova
3 - 0
Hapoel Tel Aviv
- Zeljeznicar
5 - 0
Dinamo Zagreb
- NK Koper
5 - 1
Bohemians Dublin
- TNS
1 - 0
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Onsdag 14 juli
Aktobe
- FC Olimpi Rustavi
2 - 0
BATE Borisov
- FH Hafnarfjördur
5 - 1
Ekranas Panevez
- HJK Helsinki
1 - 0
Sheriff Tiraspol
- Dinamo Tirana
3 - 1
FC Linfield
- Rosenborg
0 - 0
Partizan Belgrade
- Pyunik
3 - 1
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Torsdag 15 juli
16:00
FK Atyrau
- Györi ETO
16:00
Wit Georgia
- Banik Ostrava
17:00
FK Tauras
- Apoel Nicosia
17:00
Rab. Skopje
- Mika
17:00
Valletta
- Ruch Chorzow
17:30
OFK Belgrade
- Torpedo Zhodino
18:00
Austria Vienna
- Siroki Brijeg
18:00
Dinamo Minsk
- JK Sillamäe Kalev
18:00
Elfsborg
- FC Iskra Stali Ribnita
18:00
FC Honka
- Bangor City
18:00
FC Olimpia Balti
- Dinamo Bucurest
18:00
FC Zestafoni
- Banska Bystrica
18:00
FK Baku
- Buducnost Podgorica
18:00
MyPa Myllykoski
- Sant Julia
18:00
Nova Gorica
- Randers FC
18:00
Ventspils
- Teteks Tetovo
19:00
Anorthosis Famagusta
- HNK Sibenik
19:00
Gefle
- Dinamo Tbilisi
19:00
Molde
- FK Jelgava
19:00
Stabæk
- FC Dnepr Mogilev
19:30
Differdange FC 03
- FK Spartak Zlatibor Voda
19:30
Kalmar FF
- Dacia Chisinau
19:30
Lausanne-Sports
- Borac Banja Luka
19:45
Cercle Brugge
- Turku PS
19:45
Levski Sofia
- Dundalk
20:00
Besiktas
- Vikingur Gota
20:00
Brøndby IF
- FC Vaduz
20:00
FC Utrecht
- KF Tirana
20:00
Maccabi Tel Aviv
- FK Mogren
20:00
Siauliai
- Wisla Krakow
20:00
Zrinjski Mostar
- SP Tre Penne
20:15
Suduva Marijampole
- Rapid Vienna
20:30
KS Besa
- Olympiakos
20:30
Videoton
- NK Maribor
20:45
Cliftonville
- Cibalia
20:45
FC Motherwell
- Breidablik Kopavogur
20:45
Maritimo Funchal
- Sporting Fingal
20:45
Portadown
- FK Karabakh
21:00
Shamrock Rovers
- Bnei Yehuda
21:15
KR Reykjavik
- Karpaty Lviv
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat torsdag 15 juli
FK Atyrau
- Györi ETO
0 - 2
Wit Georgia
- Banik Ostrava
0 - 6
FK Tauras
- Apoel Nicosia
0 - 3
Rab. Skopje
- Mika
1 - 0
Valletta
- Ruch Chorzow
1 - 1
OFK Belgrade
- Torpedo Zhodino
2 - 2
Austria Vienna
- Siroki Brijeg
2 - 2
Dinamo Minsk
- JK Sillamäe Kalev
5 - 1
Elfsborg
- FC Iskra Stali Ribnita
2 - 1
FC Honka
- Bangor City
1 - 1
FC Olimpia Balti
- Dinamo Bucurest
0 - 2
FC Zestafoni
- Banska Bystrica
3 - 0
FK Baku
- Buducnost Podgorica
2 - 1
MyPa Myllykoski
- Sant Julia
3 - 0
Nova Gorica
- Randers FC
0 - 3
Ventspils
- Teteks Tetovo
0 - 0
Anorthosis Famagusta
- HNK Sibenik
0 - 2
Gefle
- Dinamo Tbilisi
1 - 2
Molde
- FK Jelgava
1 - 0
Stabæk
- FC Dnepr Mogilev
2 - 2
Differdange FC 03
- FK Spartak Zlatibor Voda
3 - 3
Kalmar FF
- Dacia Chisinau
0 - 0
Lausanne-Sports
- Borac Banja Luka
1 - 0
Cercle Brugge
- Turku PS
0 - 1
Levski Sofia
- Dundalk
6 - 0
Besiktas
- Vikingur Gota
3 - 0
Brøndby IF
- FC Vaduz
3 - 0
FC Utrecht
- KF Tirana
4 - 0
Maccabi Tel Aviv
- FK Mogren
2 - 0
Siauliai
- Wisla Krakow
0 - 2
Zrinjski Mostar
- SP Tre Penne
4 - 1
Suduva Marijampole
- Rapid Vienna
0 - 2
KS Besa
- Olympiakos
0 - 5
Videoton
- NK Maribor
1 - 1
Cliftonville
- Cibalia
1 - 0
FC Motherwell
- Breidablik Kopavogur
1 - 0
Maritimo Funchal
- Sporting Fingal
3 - 2
Portadown
- FK Karabakh
1 - 2
Shamrock Rovers
- Bnei Yehuda
1 - 1
KR Reykjavik
- Karpaty Lviv
0 - 3
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Tisdag 20 juli
16:30
Renova
- Omonia Nicosia
18:00
Dinamo Tirana
- Sheriff Tiraspol
18:00
HB Torshavn
- Red Bull Salzburg
20:00
TNS
- Bohemians Dublin
20:15
NK Koper
- Dinamo Zagreb
20:30
FK Rudar
- Liteks Lovetch
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat tisdag 20 juli
16:30
Renova
- Omonia Nicosia
0 - 2
18:00
Dinamo Tirana
- Sheriff Tiraspol
1 - 0
18:00
HB Torshavn
- Red Bull Salzburg
1 - 0
20:00
TNS
- Bohemians Dublin
4 - 0
20:15
NK Koper
- Dinamo Zagreb
3 - 0
20:30
FK Rudar
- Liteks Lovetch
0 - 4
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Onsdag 21 juli
16:00
FC Olimpi Rustavi
- Aktobe
17:00
Jeunesse Esch
- AIK
17:00
Pyunik
- Partizan Belgrade
18:00
HJK Helsinki
- Ekranas Panevez
19:30
MSK Zilina
- Birkirkara FC
20:00
Debreceni VSC
- Levadia Tallinn
20:00
Lech Poznan
- Inter Baku
20:00
Sparta Prague
- Liepajas M.
20:15
Zeljeznicar
- Hapoel Tel Aviv
20:45
Rosenborg
- FC Linfield
21:15
FH Hafnarfjördur
- BATE Borisov
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat onsdag 21 juli
FC Olimpi Rustavi
- Aktobe
1 - 1
Jeunesse Esch
- AIK
0 - 0
Pyunik
- Partizan Belgrade
0 - 1
HJK Helsinki
- Ekranas Panevez
2 - 0
MSK Zilina
- Birkirkara FC
3 - 0
Debreceni VSC
- Leva dia Tallinn
3 - 2
Lech Poznan
- Inter Baku
9 - 8
Sparta Prague
- Liepajas M.
2 - 0
Zeljeznicar
- Hapoel Tel Aviv
0 - 1
Rosenborg
- FC Linfield
2 - 0
FH Hafnarfjördur
- BATE Borisov
0 - 1
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Tisdag 27 juli
18:00
Omonia Nicosia
- Red Bull Salzburg
19:00
Dynamo Kiev
- AA Gent
19:00
Liteks Lovetch
- MSK Zilina
19:30
Unirea Urziceni
- Zenit St. Petersburg
20:30
Sparta Prague
- Lech Poznan
21:45
TNS
- RSC Anderlecht
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat tisdag 27 juli
Omonia Nicosia
- Red Bull Salzburg
1 - 1
Dynamo Kiev
- AA Gent
3 - 0
Liteks Lovetch
- MSK Zilina
1 - 1
Unirea Urziceni
- Zenit St. Petersburg
0 - 0
Sparta Prague
- Lech Poznan
1 - 0
TNS
- RSC Anderlecht
1 - 3
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Onsdag 28 juli
18:00
Aktobe
- Hapoel Tel Aviv
18:00
BATE Borisov
- FCK
19:00
Sheriff Tiraspol
- Dinamo Zagreb
20:00
Debreceni VSC
- FC Basel
20:15
Young Boys Bern
- Fenerbahce
20:45
AIK
- Rosenborg
20:45
Ajax
- PAOK Thessaloniki
20:45
Partizan Belgrade
- HJK Helsinki
21:00
Sporting Braga
- Celtic
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat onsdag 28 juli
Aktobe
- Hapoel Tel Aviv
1 - 0
BATE Borisov
- FCK
0 - 0
Sheriff Tiraspol
- Dinamo Zagreb
1 - 1
Debreceni VSC
- FC Basel
0 - 2
Young Boys Bern
- Fenerbahce
2 - 2
AIK
- Rosenborg
0 - 1
Ajax
- PAOK Thessaloniki
1 - 1
Partizan Belgrade
- HJK Helsinki
3 - 0
Sporting Braga
- Celtic
3 - 0
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Tisdag 3 augusti
20:00
Hapoel Tel Aviv
- Aktobe
20:30
RSC Anderlecht
- TNS
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat tisdag 3 augusti
Hapoel Tel Aviv
- Aktobe
3 - 1
RSC Anderlecht
- TNS
3 - 0
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Onsdag 4 augusti
18:00
HJK Helsinki
- Partizan Belgrade
18:30
Zenit St. Petersburg
- Unirea Urziceni
19:10
FCK
- BATE Borisov
19:30
MSK Zilina
- Liteks Lovetch
19:45
FC Basel
- Debreceni VSC
20:00
Dinamo Zagreb
- Sheriff Tiraspol
20:00
Lech Poznan
- Sparta Prague
20:15
Fenerbahce
- Young Boys Bern
20:30
AA Gent
- Dynamo Kiev
20:30
Red Bull Salzburg
- Omonia Nicosia
20:45
Celtic
- Sporting Braga
20:45
PAOK Thessaloniki
- Ajax
20:45
Rosenborg
- AIK
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat onsdag 4 augusti
HJK Helsinki
- Partizan Belgrade
1 - 2
Zenit St. Petersburg
- Unirea Urziceni
1 - 0
FCK
- BATE Borisov
3 - 2
MSK Zilina
- Liteks Lovetch
3 - 1
FC Basel
- Debreceni VSC
3 - 1
Dinamo Zagreb
- Sheriff Tiraspol
5 - 6
Lech Poznan
- Sparta Prague
0 - 1
Fenerbahce
- Young Boys Bern
0 - 1
AA Gent
- Dynamo Kiev
1 - 3
Red Bull Salzburg
- Omonia Nicosia
4 - 1
Celtic
- Sporting Braga
2 - 1
PAOK Thessaloniki
- Ajax
3 - 3
Rosenborg
- AIK
3 - 0
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Tisdag 17 augusti
18:30
Zenit St. Petersburg
- Auxerre
20:45
Dynamo Kiev
- Ajax
20:45
Rosenborg
- FCK
20:45
Sparta Prague
- MSK Zilina
20:45
Young Boys Bern
- Tottenham
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat tisdag 17 augusti
Zenit St. Petersburg
- Auxerre
1 - 0
Dynamo Kiev
- Ajax
1 - 1
Rosenborg
- FCK
2 - 1
Sparta Prague
- MSK Zilina
0 - 2
Young Boys Bern
- Tottenham
3 - 2
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Onsdag 18 augusti
20:45
Bremen
- Sampdoria
20:45
FC Basel
- Sheriff Tiraspol
20:45
Partizan Belgrade
- RSC Anderlecht
20:45
Red Bull Salzburg
- Hapoel Tel Aviv
20:45
Sporting Braga
- Sevilla
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat onsdag 18 augusti
Bremen
- Sampdoria
3 - 1
FC Basel
- Sheriff Tiraspol
1 - 0
Partizan Belgrade
- RSC Anderlecht
2 - 2
Red Bull Salzburg
- Hapoel Tel Aviv
2 - 3
Sporting Braga
- Sevilla
1 - 0
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Tisdag 24 augusti
20:45
Hapoel Tel Aviv
- Red Bull Salzburg
20:45
RSC Anderlecht
- Partizan Belgrade
20:45
Sampdoria
- Bremen
20:45
Sevilla
- Sporting Braga
20:45
Sheriff Tiraspol
- FC Basel
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat tisdag 24 augusti
FC Sheriff Tiraspol
- FC Basel
0 - 3
Hapoel Tel Aviv
- Red Bull Salzburg
1 - 1
RSC Anderlecht
- Partizan Belgrad
2 - 3
Sampdoria Genua
- Werder Bremen
3 - 2
Sevilla
- Sporting Braga
3 - 4
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat onsdag 25 augusti
Ajax
-
Dynamo Kiev
2 - 1
AJ Auxerre
-
Zenit St. Petersburg
2 - 0
Tottenham
-
Bsc Young Boys Bern
4 - 0
Msk Zilina
-
Sparta Prague
1 - 0
FC Köpenhamn
-
Rosenborg BK
1 - 0
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Tisdag 14 september
Champions League, Grupp A
20:45
FC Twente Enschede
- Inter
20:45
Werder Bremen
- Tottenham
Champions League, Grupp B
20:45
Benfica
- Hapoel Tel-Aviv
20:45
Lyon
- FC Schalke 04
Champions League, Grupp C
20:45
Bursaspor
- CF Valencia
20:45
Manchester United
- Glasgow Rangers
Champions League, Grupp D
20:45
Barcelona
- Panathinaikos
20:45
FCK
- FC Rubin Kazan
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?