Tråden är låst och inga nya kommentarer kan skapas
Internationell

Champions League- kval

2010-06-23 09:23 #0 av: Tatsja

Tisdag 29 juni

Champions League Kval  

 

16:00     SP Tre Fiori    -   FK Rudar        

 

19:00 FC Santa Coloma    -   Birkirkara FC        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-01 11:41 #1 av: Tatsja

Resultat tisdag 29 juni

FC Santa Coloma    -   Birkirkara FC         Uppskjuten

  SP Tre Fiori    -   FK Rudar           0 - 3

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-07 07:58 #2 av: Tatsja

Resultat tisdag 6 juli

  Birkirkara FC    -   FC Santa Coloma          4 - 3

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-07 07:59 #3 av: Tatsja

Onsdag 7 juli

18:00     FK Rudar    -   SP Tre Fiori

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-08 04:51 #4 av: Tatsja

Resultat onsdag 7 juli

FK Rudar    -   SP Tre Fiori          4 - 1

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-08 04:55 #5 av: Tatsja

Tisdag 13 juli

17:00 Inter Baku    -   Lech Poznan        

 

18:00 Levadia Tallinn    -   Debreceni VSC        

 

18:00 Liepajas M.    -   Sparta Prague        

 

18:00 Red Bull Salzburg    -   HB Torshavn        

 

19:00 AIK    -   Jeunesse Esch        

 

19:00 Omonia Nicosia    -   Renova        

 

20:00 Hapoel Tel Aviv    -   Zeljeznicar        

 

20:15 Dinamo Zagreb    -   NK Koper        

 

20:45     Bohemians Dublin    -   TNS        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-15 09:57 #6 av: Tatsja

Resultat tisdag 13 juli

  Inter Baku    -   Lech Poznan              0 - 1      

 

  Birkirkara FC    -   MSK Zilina 1 - 0      

 

  Levadia Tallinn    -   Debreceni VSC 1 - 1      

 

  Liepajas M.    -   Sparta Prague 0 - 3      

 

  Red Bull Salzburg    -   HB Torshavn 5 - 0      

 

  AIK    -   Jeunesse Esch 1 - 0      

 

  Liteks Lovetch    -   FK Rudar 1 - 0      

 

  Omonia Nicosia    -   Renova 3 - 0      

 

  Hapoel Tel Aviv    -   Zeljeznicar 5 - 0      

 

  Dinamo Zagreb    -   NK Koper 5 - 1      

 

  Bohemians Dublin    -   TNS 1 - 0      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-15 10:01 #7 av: Tatsja

Onsdag 14 juli

  Aktobe    -   FC Olimpi Rustavi           2 - 0      

 

  BATE Borisov    -   FH Hafnarfjördur 5 - 1      

 

  Ekranas Panevez    -  HJK Helsinki 1 - 0      

 

  Sheriff Tiraspol    -   Dinamo Tirana 3 - 1      

 

  FC Linfield    -   Rosenborg 0 - 0      

 

  Partizan Belgrade    -   Pyunik 3 - 1      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-15 10:13 #8 av: Tatsja

Torsdag 15 juli

16:00     FK Atyrau    -   Györi ETO        

 

16:00 Wit Georgia    -   Banik Ostrava        

 

17:00 FK Tauras    -  Apoel Nicosia        

 

17:00 Rab. Skopje    -   Mika        

 

17:00 Valletta    -   Ruch Chorzow        

 

17:30 OFK Belgrade    -   Torpedo Zhodino        

 

18:00 Austria Vienna    -   Siroki Brijeg        

 

18:00 Dinamo Minsk    -   JK Sillamäe Kalev         

 

18:00 Elfsborg    -   FC Iskra Stali Ribnita        

 

18:00 FC Honka    -   Bangor City        

 

18:00 FC Olimpia Balti    -   Dinamo Bucurest        

 

18:00 FC Zestafoni    -   Banska Bystrica        

 

18:00 FK Baku    -   Buducnost Podgorica        

 

18:00 MyPa Myllykoski    -   Sant Julia        

 

18:00 Nova Gorica    -   Randers FC        

 

18:00 Ventspils    -   Teteks Tetovo        

 

19:00 Anorthosis Famagusta    -   HNK Sibenik        

 

19:00 Gefle    -   Dinamo Tbilisi        

 

19:00 Molde    -   FK Jelgava        

 

19:00 Stabæk    -   FC Dnepr Mogilev        

 

19:30 Differdange FC 03    -   FK Spartak Zlatibor Voda        

 

19:30 Kalmar FF    -   Dacia Chisinau        

 

19:30 Lausanne-Sports    -   Borac Banja Luka        

 

19:45 Cercle Brugge    -   Turku PS        

 

19:45 Levski Sofia    -   Dundalk        

 

20:00 Besiktas    -   Vikingur Gota        

 

20:00 Brøndby IF    -   FC Vaduz        

 

20:00 FC Utrecht    -   KF Tirana        

 

20:00 Maccabi Tel Aviv    -   FK Mogren        

 

20:00 Siauliai    -   Wisla Krakow        

 

20:00 Zrinjski Mostar    -   SP Tre Penne         

 

20:15 Suduva Marijampole    -   Rapid Vienna        

 

20:30 KS Besa    -   Olympiakos        

 

20:30 Videoton    -   NK Maribor        

 

20:45 Cliftonville    -   Cibalia        

 

20:45 FC Motherwell    -   Breidablik Kopavogur        

 

20:45 Maritimo Funchal    -   Sporting Fingal        

 

20:45 Portadown    -   FK Karabakh        

 

21:00 Shamrock Rovers    -   Bnei Yehuda        

 

21:15 KR Reykjavik    -   Karpaty Lviv        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-16 08:30 #9 av: Tatsja

Resultat torsdag 15 juli

  FK Atyrau    -   Györi ETO 0 - 2    

 

 
  Wit Georgia    -   Banik Ostrava 0 - 6    

 

 
  FK Tauras    -   Apoel Nicosia 0 - 3    

 

 
  Rab. Skopje    -   Mika 1 - 0    

 

 
  Valletta    -   Ruch Chorzow 1 - 1    

 

 
  OFK Belgrade    -   Torpedo Zhodino 2 - 2    

 

 
  Austria Vienna    -   Siroki Brijeg 2 - 2    

 

 
  Dinamo Minsk    -   JK Sillamäe Kalev 5 - 1    

 

 
  Elfsborg    -   FC Iskra Stali Ribnita 2 - 1    

 

 
  FC Honka    -   Bangor City 1 - 1    

 

 
  FC Olimpia Balti    -   Dinamo Bucurest 0 - 2    

 

 
  FC Zestafoni    -   Banska Bystrica 3 - 0    

 

 
  FK Baku    -   Buducnost Podgorica          2 - 1    

 

 
  MyPa Myllykoski    -   Sant Julia 3 - 0    

 

 
  Nova Gorica    -   Randers FC 0 - 3    

 

 
  Ventspils    -   Teteks Tetovo 0 - 0    

 

 
  Anorthosis Famagusta    -   HNK Sibenik 0 - 2    

 

 
  Gefle    -   Dinamo Tbilisi 1 - 2    

 

 
  Molde    -   FK Jelgava 1 - 0    

 

 
  Stabæk    -   FC Dnepr Mogilev 2 - 2    

 

 
  Differdange FC 03    -   FK Spartak Zlatibor Voda 3 - 3    

 

 
  Kalmar FF    -   Dacia Chisinau 0 - 0    

 

 
  Lausanne-Sports    -   Borac Banja Luka 1 - 0    

 

 
  Cercle Brugge    -   Turku PS 0 - 1    

 

 
  Levski Sofia    -   Dundalk 6 - 0    

 

 
  Besiktas    -   Vikingur Gota 3 - 0    

 

 
  Brøndby IF    -   FC Vaduz 3 - 0    

 

 
  FC Utrecht    -   KF Tirana 4 - 0    

 

 
  Maccabi Tel Aviv    -   FK Mogren 2 - 0    

 

 
  Siauliai    -   Wisla Krakow 0 - 2    

 

 
  Zrinjski Mostar    -   SP Tre Penne 4 - 1    

 

 
  Suduva Marijampole    -   Rapid Vienna 0 - 2    

 

 
  KS Besa    -   Olympiakos 0 - 5    

 

 
  Videoton    -   NK Maribor 1 - 1    

 

 
  Cliftonville    -   Cibalia 1 - 0    

 

 
  FC Motherwell    -   Breidablik Kopavogur 1 - 0    

 

 
  Maritimo Funchal    -   Sporting Fingal 3 - 2    

 

 
  Portadown    -   FK Karabakh 1 - 2    

 

 
  Shamrock Rovers    -   Bnei Yehuda 1 - 1    

 

 
  KR Reykjavik    -   Karpaty Lviv 0 - 3    

 

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-16 08:39 #10 av: Tatsja

Tisdag 20 juli

16:30     Renova    -   Omonia Nicosia        

 

18:00 Dinamo Tirana    -   Sheriff Tiraspol        

 

18:00 HB Torshavn    -   Red Bull Salzburg        

 

20:00 TNS    -   Bohemians Dublin        

 

20:15 NK Koper    -   Dinamo Zagreb        

 

20:30 FK Rudar    -   Liteks Lovetch        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-21 10:00 #11 av: Tatsja

Resultat tisdag 20 juli

16:30     Renova    -   Omonia Nicosia 0 - 2      

 

18:00 Dinamo Tirana    -   Sheriff Tiraspol 1 - 0      

 

18:00 HB Torshavn    -   Red Bull Salzburg 1 - 0      

 

20:00 TNS    -   Bohemians Dublin 4 - 0      

 

20:15 NK Koper    -   Dinamo Zagreb 3 - 0      

 

20:30 FK Rudar    -   Liteks Lovetch               0 - 4      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-21 10:04 #12 av: Tatsja

Onsdag 21 juli

16:00     FC Olimpi Rustavi    -   Aktobe        

 

17:00 Jeunesse Esch    -   AIK        

 

17:00 Pyunik    -   Partizan Belgrade        

 

18:00 HJK Helsinki    -   Ekranas Panevez        

 

19:30 MSK Zilina    -   Birkirkara FC        

 

20:00 Debreceni VSC    -   Levadia Tallinn        

 

20:00 Lech Poznan    -   Inter Baku        

 

20:00 Sparta Prague    -   Liepajas M.        

 

20:15 Zeljeznicar    -   Hapoel Tel Aviv        

 

20:45 Rosenborg    -   FC Linfield        

 

21:15 FH Hafnarfjördur    -   BATE Borisov        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-22 08:51 #13 av: Tatsja

Resultat onsdag 21 juli

  FC Olimpi Rustavi    -   Aktobe 1 - 1      

 

  Jeunesse Esch    -   AIK 0 - 0      

 

  Pyunik    -   Partizan Belgrade          0 - 1      

 

  HJK Helsinki    -   Ekranas Panevez 2 - 0      

 

  MSK Zilina    -   Birkirkara FC 3 - 0      

 

  Debreceni VSC    -   Leva dia Tallinn 3 - 2      

 

  Lech Poznan    -   Inter Baku 9 - 8      

 

  Sparta Prague    -   Liepajas M. 2 - 0      

 

  Zeljeznicar    -   Hapoel Tel Aviv 0 - 1      

 

  Rosenborg    -   FC Linfield 2 - 0      

 

  FH Hafnarfjördur    -   BATE Borisov 0 - 1      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-23 10:15 #16 av: Tatsja

Tisdag 27 juli

18:00     Omonia Nicosia    -   Red Bull Salzburg      

 

 
19:00 Dynamo Kiev    -   AA Gent      

 

 
19:00 Liteks Lovetch    -   MSK Zilina      

 

 
19:30 Unirea Urziceni    -   Zenit St. Petersburg      

 

 
20:30 Sparta Prague    -   Lech Poznan      

 

 
21:45 TNS    -   RSC Anderlecht      

 

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-28 10:01 #17 av: Tatsja

Resultat tisdag 27 juli

  Omonia Nicosia    -   Red Bull Salzburg 1 - 1      

 

  Dynamo Kiev    -   AA Gent 3 - 0      

 

  Liteks Lovetch    -   MSK Zilina 1 - 1      

 

  Unirea Urziceni    -   Zenit St. Petersburg            0 - 0      

 

  Sparta Prague    -   Lech Poznan 1 - 0      

 

  TNS    -   RSC Anderlecht 1 - 3      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-28 10:13 #18 av: Tatsja

Onsdag 28 juli

18:00     Aktobe    -   Hapoel Tel Aviv        

 

18:00 BATE Borisov    -   FCK        

 

19:00 Sheriff Tiraspol    -   Dinamo Zagreb        

 

20:00 Debreceni VSC    -   FC Basel        

 

20:15 Young Boys Bern    -   Fenerbahce        

 

20:45 AIK    -   Rosenborg        

 

20:45 Ajax    -   PAOK Thessaloniki        

 

20:45 Partizan Belgrade    -   HJK Helsinki        

 

21:00 Sporting Braga    -   Celtic        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-29 09:16 #19 av: Tatsja

Resultat onsdag 28 juli

  Aktobe    -   Hapoel Tel Aviv 1 - 0      

 

  BATE Borisov    -   FCK 0 - 0      

 

  Sheriff Tiraspol    -   Dinamo Zagreb 1 - 1      

 

  Debreceni VSC    -   FC Basel 0 - 2      

 

  Young Boys Bern    -   Fenerbahce 2 - 2      

 

  AIK    -   Rosenborg 0 - 1      

 

  Ajax    -   PAOK Thessaloniki          1 - 1      

 

  Partizan Belgrade    -   HJK Helsinki 3 - 0      

 

  Sporting Braga    -   Celtic 3 - 0      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-29 09:20 #20 av: Tatsja

Tisdag 3 augusti

20:00     Hapoel Tel Aviv    -   Aktobe        

 

20:30 RSC Anderlecht    -   TNS        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-04 11:03 #21 av: Tatsja

Resultat tisdag 3 augusti

  Hapoel Tel Aviv    -   Aktobe           3 - 1      

 

  RSC Anderlecht    -   TNS 3 - 0      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-04 11:08 #22 av: Tatsja

Onsdag 4 augusti

18:00     HJK Helsinki    -   Partizan Belgrade        

 

18:30 Zenit St. Petersburg    -   Unirea Urziceni        

 

19:10 FCK    -   BATE Borisov        

 

19:30 MSK Zilina    -   Liteks Lovetch        

 

19:45 FC Basel    -   Debreceni VSC        

 

20:00 Dinamo Zagreb    -   Sheriff Tiraspol        

 

20:00 Lech Poznan    -   Sparta Prague        

 

20:15 Fenerbahce    -   Young Boys Bern        

 

20:30 AA Gent    -   Dynamo Kiev        

 

20:30 Red Bull Salzburg    -   Omonia Nicosia        

 

20:45 Celtic    -   Sporting Braga        

 

20:45 PAOK Thessaloniki    -   Ajax        

 

20:45 Rosenborg    -   AIK        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-05 09:57 #23 av: Tatsja

Resultat onsdag 4 augusti

  HJK Helsinki    -   Partizan Belgrade 1 - 2      

 

  Zenit St. Petersburg    -   Unirea Urziceni 1 - 0      

 

  FCK    -   BATE Borisov 3 - 2      

 

  MSK Zilina    -   Liteks Lovetch 3 - 1      

 

  FC Basel    -   Debreceni VSC 3 - 1      

 

  Dinamo Zagreb    -   Sheriff Tiraspol 5 - 6      

 

  Lech Poznan    -   Sparta Prague 0 - 1      

 

  Fenerbahce    -   Young Boys Bern 0 - 1      

 

  AA Gent    -   Dynamo Kiev 1 - 3      

 

  Red Bull Salzburg    -   Omonia Nicosia            4 - 1      

 

  Celtic    -   Sporting Braga 2 - 1      

 

  PAOK Thessaloniki    -   Ajax 3 - 3      

 

  Rosenborg    -   AIK 3 - 0      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-15 13:17 #24 av: Tatsja

Tisdag 17 augusti

18:30     Zenit St. Petersburg    -   Auxerre        

 

20:45 Dynamo Kiev    -   Ajax        

 

20:45 Rosenborg    -   FCK        

 

20:45 Sparta Prague    -   MSK Zilina        

 

20:45 Young Boys Bern    -   Tottenham        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-18 09:34 #25 av: Tatsja

Resultat tisdag 17 augusti

  Zenit St. Petersburg    -   Auxerre 1 - 0      

 

  Dynamo Kiev    -   Ajax 1 - 1      

 

  Rosenborg    -   FCK 2 - 1      

 

  Sparta Prague    -   MSK Zilina 0 - 2      

 

  Young Boys Bern    -   Tottenham          3 - 2      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-18 09:37 #26 av: Tatsja

Onsdag 18 augusti

20:45     Bremen    -   Sampdoria        

 

20:45 FC Basel    -   Sheriff Tiraspol        

 

20:45 Partizan Belgrade    -   RSC Anderlecht        

 

20:45 Red Bull Salzburg    -   Hapoel Tel Aviv        

 

20:45 Sporting Braga    -   Sevilla        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-22 12:45 #27 av: Tatsja

Resultat onsdag 18 augusti

  Bremen    -   Sampdoria 3 - 1      

 

  FC Basel    -   Sheriff Tiraspol 1 - 0      

 

  Partizan Belgrade    -   RSC Anderlecht 2 - 2      

 

  Red Bull Salzburg    -   Hapoel Tel Aviv          2 - 3      

 

  Sporting Braga    -   Sevilla 1 - 0      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-22 12:52 #28 av: Tatsja

Tisdag 24 augusti

20:45     Hapoel Tel Aviv    -   Red Bull Salzburg        

 

20:45 RSC Anderlecht    -   Partizan Belgrade        

 

20:45 Sampdoria    -   Bremen        

 

20:45 Sevilla    -   Sporting Braga        

 

20:45 Sheriff Tiraspol    -   FC Basel        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-01 10:43 #29 av: Tatsja

Resultat tisdag 24 augusti

  FC Sheriff Tiraspol    -   FC Basel 0 - 3      

 

  Hapoel Tel Aviv    -   Red Bull Salzburg          1 - 1      

 

  RSC Anderlecht    -   Partizan Belgrad 2 - 3      

 

  Sampdoria Genua    -   Werder Bremen 3 - 2      

 

  Sevilla    -   Sporting Braga 3 - 4      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-01 10:46 #30 av: Tatsja

Resultat onsdag 25 augusti

  Ajax    - Dynamo Kiev   2 - 1  

 

  AJ Auxerre    - Zenit St. Petersburg   2 - 0  

 

  Tottenham    - Bsc Young Boys Bern            4 - 0  

 

  Msk Zilina    - Sparta Prague   1 - 0  

 

  FC Köpenhamn    -     Rosenborg BK   1 - 0  

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl

Det finns en till kommentar till den här diskussionen. Den är bara synlig för medlemmar på iFokus. För att läsa kommentaren, logga in eller registrera dig på iFokus.