Internationella klubbturnerinar

UEFA Europe League kval

2010-07-24 09:14 #0 av: Tatsja

Torsdag 22 juli

15:00     Mika    -   Rab. Skopje        

 

16:30 Teteks Tetovo    -   Ventspils        

 

17:00 Banska Bystrica    -   FC Zestafoni        

 

17:00 Torpedo Zhodino    -   OFK Belgrade        

 

17:30 FK Mogren    -   Maccabi Tel Aviv        

 

17:30 FK Spartak Zlatibor Voda    -   Differdange FC 03        

 

18:00 Banik Ostrava    -   Wit Georgia        

 

18:00 FC Dnepr Mogilev    -   Stabæk        

 

18:00 FK Jelgava    -   Molde        

 

18:00 FK Karabakh    -   Portadown        

 

18:00 JK Sillamäe Kalev    -   Dinamo Minsk        

 

18:00 Siroki Brijeg    -   Austria Vienna        

 

18:00 Turku PS    -   Cercle Brugge        

 

18:15 Karpaty Lviv    -   KR Reykjavik        

 

18:30 Dacia Chisinau    -   Kalmar FF        

 

18:30 Sant Julia    -   MyPa Myllykoski        

 

18:45 Dinamo Tbilisi    -   Gefle        

 

19:00 Apoel Nicosia    -   FK Tauras        

 

19:00 FC Iskra Stali Ribnita    -   Elfsborg        

 

19:00 Randers FC    -   Nova Gorica        

 

19:30 Bnei Yehuda    -   Shamrock Rovers        

 

19:30 KF Tirana    -   FC Utrecht        

 

19:45 Dinamo Bucurest    -   FC Olimpia Balti        

 

20:00 Dundalk    -   Levski Sofia        

 

20:00 FC Vaduz    -   Brøndby IF        

 

20:00 HNK Sibenik    -   Anorthosis Famagusta        

 

20:00 Ruch Chorzow    -   Valletta        

 

20:00 Vikingur Gota    -   Besiktas        

 

20:00 Wisla Krakow    -   Siauliai        

 

20:30 Bangor City    -   FC Honka        

 

20:30 Györi ETO    -   FK Atyrau        

 

20:30 NK Maribor    -   Videoton        

 

20:30 Olympiakos    -   KS Besa        

 

20:30 Rapid Vienna    -   Suduva Marijampole        

 

20:30 SP Tre Penne    -   Zrinjski Mostar        

 

20:45 Borac Banja Luka    -   Lausanne-Sports        

 

20:45 Cibalia    -   Cliftonville        

 

20:45 Sporting Fingal    -   Maritimo Funchal        

 

21:00 Buducnost Podgorica    -   FK Baku        

 

21:15 Breidablik Kopavogur    -   FC Motherwell        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-24 09:16 #1 av: Tatsja

Resultat torsdag 22 juli

15:00

Mika

   -   Rab. Skopje

0 - 0

16:30

Teteks Tetovo

   -   Ventspils

3 - 1

17:00

Banska Bystrica

   -   FC Zestafoni

1 - 0

17:00

Torpedo Zhodino

   -   OFK Belgrade

0 - 1

17:30

FK Mogren

   -   Maccabi Tel Aviv

2 - 1

17:30

FK Spartak Zlatibor Voda

   -   Differdange FC 03

2 - 0

18:00

Banik Ostrava

   -   Wit Georgia

0 - 0

18:00

FC Dnepr Mogilev

   -   Stabæk

1 - 1

18:00

FK Jelgava

   -   Molde

2 - 1

18:00

FK Karabakh

   -   Portadown

1 - 1

18:00

JK Sillamäe Kalev

   -   Dinamo Minsk

0 - 5

18:00

Siroki Brijeg

   -   Austria Vienna

0 - 1

18:00

Turku PS

   -   Cercle Brugge

1 - 2

18:15

Karpaty Lviv

   -   KR Reykjavik

3 - 2

18:30

Dacia Chisinau

   -   Kalmar FF

0 - 2

18:30

Sant Julia

   -   MyPa Myllykoski

 Uppskjuten

18:45

Dinamo Tbilisi

   -   Gefle

2 - 1

19:00

Apoel Nicosia

   -   FK Tauras

3 - 1

19:00

FC Iskra Stali Ribnita

   -   Elfsborg

0 - 1

19:00

Randers FC

   -   Nova Gorica

1 - 1

19:30

Bnei Yehuda

   -   Shamrock Rovers

0 - 1

19:30

KF Tirana

   -   FC Utrecht

1 - 1

19:45

Dinamo Bucurest

   -   FC Olimpia Balti

5 - 1

20:00

Dundalk

   -   Levski Sofia

0 - 2

20:00

FC Vaduz

   -   Brøndby IF

0 - 0

20:00

HNK Sibenik

   -   Anorthosis Famagusta

0 - 3

20:00

Ruch Chorzow

   -   Valletta

0 - 0

20:00

Vikingur Gota

   -   Besiktas

0 - 4

20:00

Wisla Krakow

   -   Siauliai

5 - 0

20:30

Bangor City

   -   FC Honka

2 - 1

20:30

Györi ETO

   -   FK Atyrau

2 - 0

20:30

NK Maribor

   -   Videoton

2 - 0

20:30

Olympiakos

   -   KS Besa

6 - 1

20:30

Rapid Vienna

   -   Suduva Marijampole

4 - 2

20:30

SP Tre Penne

   -   Zrinjski Mostar

2 - 9

20:45

Borac Banja Luka

   -   Lausanne-Sports

1 - 1

20:45

Cibalia

   -   Cliftonville

0 - 0

20:45

Sporting Fingal

   -   Maritimo Funchal

2 - 3

21:00

Buducnost Podgorica

   -   FK Baku

1 - 2

21:15

Breidablik Kopavogur

   -   FC Motherwell

0 - 1

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-24 09:19 #2 av: Tatsja

Fredag 23 juli

18:30     Sant Julia    -   MyPa Myllykoski  

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-24 09:20 #3 av: Tatsja

Resultat fredag 23 juli

  Sant Julia    -   MyPa Myllykoski         0 - 5

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-24 09:21 #4 av: Tatsja

Tisdag 27 juli

18:00     CSKA Sofia    -   Cliftonville

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-28 09:39 #5 av: Tatsja

Resultat tisdag 27 juli

  CSKA Sofia    -   Cliftonville             3 - 0

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-28 09:54 #6 av: Tatsja

Torsdag 29 juli

14:00     Sibir Novosibirsk    -   Apollon Limassol        

 

17:30 FK Spartak Zlatibor Voda    -   Dnipropetrovsk        

 

18:00 Beroe    -   Rapid Vienna        

 

18:00 FC Dnepr Mogilev    -   Banik Ostrava        

 

18:00 FC Inter Turku    -   Racing Genk        

 

18:00 Karpaty Lviv    -   FC Zestafoni        

 

18:00 MyPa Myllykoski    -   FC Timisoara        

 

18:00 Ruch Chorzow    -   Austria Vienna        

 

18:30 Elfsborg    -   Teteks Tetovo        

 

18:30 Molde    -   Stuttgart        

 

18:45 FC Utrecht    -   Luzern        

 

19:00 Aalesund    -   FC Motherwell        

 

19:00 Apoel Nicosia    -   FK Jablonec        

 

19:00 Randers FC    -   Lausanne-Sports        

 

19:05 Odense BK    -   Zrinjski Mostar        

 

19:30 Kalmar FF    -   Levski Sofia        

 

19:45 Maccabi Haifa    -   Dinamo Minsk        

 

20:00 Cercle Brugge    -   Anorthosis Famagusta        

 

20:00 Dinamo Bucurest    -   Hajduk Split        

 

20:00 Galatasaray    -   OFK Belgrade        

 

20:00 Wisla Krakow    -   FK Karabakh        

 

20:30 FC Nordsjælland    -   Sporting Lisbon        

 

20:30 Györi ETO    -   Montpellier        

 

20:30 NK Maribor    -   Hibernian        

 

20:30 Olympiakos    -   Maccabi Tel Aviv        

 

20:30 Red Star    -   Slovan Bratislava        

 

20:30 Sturm Graz    -   Dinamo Tbilisi        

 

20:30 Viktoria Plzen    -   Besiktas        

 

20:45 AZ Alkmaar    -   IFK Göteborg        

 

20:45 Jagiellonia Bialystok    -   Aris Thessaloniki        

 

20:45 Maritimo Funchal    -   Bangor City        

 

20:45 Rab. Skopje    -   Liverpool        

 

20:45 Shamrock Rovers    -   Juventus        

 

21:00 Buducnost Podgorica    -   Brøndby IF        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-30 11:22 #7 av: Tatsja

Resultat torsdag 29 juli

  Sibir Novosibirsk    -   Apollon Limassol 1 - 0        

 

  FK Spartak Zlatibor Voda    -   Dnipropetrovsk 2 - 1        

 

  Beroe    -   Rapid Vienna 1 - 1        

 

  FC Dnepr Mogilev    -   Banik Ostrava 1 - 0        

 

  FC Inter Turku    -   Racing Genk 1 - 5        

 

  MyPa Myllykoski    -   FC Timisoara 1 - 2        

 

  Ruch Chorzow    -   Austria Vienna 1 - 3        

 

  Karpaty Lviv    -   FC Zestafoni 1 - 0        

 

  Elfsborg    -   Teteks Tetovo 5 - 0        

 

  Molde    -   Stuttgart 2 - 3        

 

  FC Utrecht    -   Luzern 1 - 0        

 

  Aalesund    -   FC Motherwell 1 - 1        

 

  Apoel Nicosia    -   FK Jablonec 1 - 0        

 

  Odense BK    -   Zrinjski Mostar 5 - 3        

 

  Randers FC    -   Lausanne-Sports 2 - 3        

 

  Kalmar FF    -   Levski Sofia 1 - 1        

 

  Maccabi Haifa    -   Dinamo Minsk 1 - 0        

 

  Cercle Brugge    -   Anorthosis Famagusta         1 - 0        

 

  Dinamo Bucurest    -   Hajduk Split 3 - 1        

 

  Galatasaray    -   OFK Belgrade 2 - 2        

 

  Wisla Krakow    -   FK Karabakh 0 - 1        

 

  FC Nordsjælland    -   Sporting Lisbon 0 - 1        

 

  Györi ETO    -   Montpellier 0 - 1        

 

  NK Maribor    -   Hibernian 3 - 0        

 

  Olympiakos    -   Maccabi Tel Aviv 2 - 1        

 

  Red Star    -   Slovan Bratislava 1 - 2        

 

  Sturm Graz    -   Dinamo Tbilisi 2 - 0        

 

  Viktoria Plzen    -   Besiktas 1 - 1        

 

  AZ Alkmaar    -   IFK Göteborg 2 - 0        

 

  Jagiellonia Bialystok    -   Aris Thessaloniki 1 - 2        

 

  Maritimo Funchal    -   Bangor City 8 - 2        

 

  Rab. Skopje    -   Liverpool 0 - 2        

 

  Shamrock Rovers    -   Juventus 0 - 2        

 

  Buducnost Podgorica    -   Brøndby IF 1 - 2        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-30 11:25 #8 av: Tatsja

Tisdag 3 augusti

18:00     Rapid Vienna    -   Beroe

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-04 10:40 #9 av: Tatsja

Resultat tisdag 3 augusti

Rapid Vienna    -   Beroe          3 - 0

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-04 10:58 #10 av: Tatsja

Torsdag 5 augusti

 

17:00

OFK Belgrade

   -   Galatasaray

17:00

Teteks Tetovo

   -   Elfsborg

18:00

Banik Ostrava

   -   FC Dnepr Mogilev

18:00

Dinamo Minsk

   -   Maccabi Haifa

18:00

FC Zestafoni

   -   Karpaty Lviv

18:00

FK Karabakh

   -   Wisla Krakow

18:30

Dinamo Tbilisi

   -   Sturm Graz

19:00

Anorthosis Famagusta

   -   Cercle Brugge

19:00

Apollon Limassol

   -   Sibir Novosibirsk

19:00

Dnipropetrovsk

   -   FK Spartak Zlatibor Voda

19:00

IFK Göteborg

   -   AZ Alkmaar

19:30

Brøndby IF

   -   Buducnost Podgorica

19:30

FC Timisoara

   -   MyPa Myllykoski

19:30

Lausanne-Sports

   -   Randers FC

19:45

Aris Thessaloniki

   -   Jagiellonia Bialystok

19:45

Levski Sofia

   -   Kalmar FF

19:45

Luzern

   -   FC Utrecht

20:00

Besiktas

   -   Viktoria Plzen

20:00

FK Jablonec

   -   Apoel Nicosia

20:00

Maccabi Tel Aviv

   -   Olympiakos

20:00

Racing Genk

   -   FC Inter Turku

20:30

Austria Vienna

   -   Ruch Chorzow

20:30

Bangor City

   -   Maritimo Funchal

20:30

Hajduk Split

   -   Dinamo Bucurest

20:30

Slovan Bratislava

   -   Red Star

20:30

Stuttgart

   -   Molde

20:45

Cliftonville

   -   CSKA Sofia

20:45

FC Motherwell

   -   Aalesund

20:45

Hibernian

   -   NK Maribor

20:45

Juventus

   -   Shamrock Rovers

20:45

Liverpool

   -   Rab. Skopje

20:45

Montpellier

   -   Györi ETO

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-15 13:32 #11 av: Tatsja

Resultat torsdag 5 augusti

  OFK Belgrade    -   Galatasaray 1 - 5    

 

 
  Teteks Tetovo    -   Elfsborg 1 - 2    

 

 
  Banik Ostrava    -   FC Dnepr Mogilev 1 - 2    

 

 
  Dinamo Minsk    -   Maccabi Haifa 3 - 1    

 

 
  FC Zestafoni    -   Karpaty Lviv 0 - 1    

 

 
  FK Karabakh      -   Wisla Krakow 3 - 2    

 

 
  Dinamo Tbilisi    -   Sturm Graz 1 - 1    

 

 
  Anorthosis Famagusta    -   Cercle Brugge 3 - 1    

 

 
  Apollon Limassol    -   Sibir Novosibirsk 2 - 1    

 

 
  Dnipropetrovsk    -   FK Spartak Zlatibor Voda 2 - 0    

 

 
  IFK Göteborg    -   AZ Alkmaar 1 - 0    

 

 
  Brøndby IF    -   Buducnost Podgorica 1 - 0    

 

 
  FC Timisoara    -   MyPa Myllykoski 3 - 3    

 

 
  Lausanne-Sports    -   Randers FC 1 - 1    

 

 
  Aris Thessaloniki    -   Jagiellonia Bialystok 2 - 2    

 

 
  Levski Sofia    -   Kalmar FF 5 - 2    

 

 
  Luzern    -   FC Utrecht 1 - 3    

 

 
  Besiktas    -   Viktoria Plzen 3 - 0    

 

 
  FK Jablonec    -   Apoel Nicosia 1 - 3    

 

 
  Maccabi Tel Aviv    -   Olympiakos 1 - 0    

 

 
  Racing Genk    -   FC Inter Turku 3 - 2    

 

 
  Austria Vienna    -   Ruch Chorzow 3 - 0    

 

 
  Bangor City    -   Maritimo Funchal 1 - 2    

 

 
  Hajduk Split    -   Dinamo Bucurest 3 - 0    

 

 
  Slovan Bratislava    -   Red Star 1 - 1    

 

 
  Stuttgart    -   Molde 2 - 2    

 

 
  Cliftonville    -   CSKA Sofia 1 - 2    

 

 
  FC Motherwell    -   Aalesund 3 - 0    

 

 
  Hibernian    -   NK Maribor 2 - 3    

 

 
  Juventus    -   Shamrock Rovers 1 - 0    

 

 
  Liverpool    -   Rab. Skopje 2 - 0    

 

 
  Montpellier    -   Györi ETO 3 - 4    

 

 
  Zrinjski Mostar    -   Odense BK 0 - 0    

 

 
  Sporting Lisbon    -   FC Nordsjælland 2 - 1    

 

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-15 13:34 #12 av: Tatsja

Tisdag 17 augusti

18:00     Besiktas    -   HJK Helsinki    

 

   
19:00 Aris Thessaloniki    -   Austria Vienna    

 

   

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-18 09:11 #13 av: Tatsja

Resultat tisdag 17 augusti

  Aris Thessaloniki    -   Austria Vienna          1 - 0      

 

  Besiktas    -   HJK Helsinki 2 - 0      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-18 09:27 #14 av: Tatsja

Torsdag 19 augusti

14:00      Sibir Novosibirsk    -   PSV Eindhoven        

 

18:00 BATE Borisov    -   Maritimo Funchal        

 

18:30 Bayer Leverkusen    -   Simferopol        

 

18:30 CSKA Moskva    -   Anorthosis Famagusta        

 

18:30 PSG    -   Maccabi Tel Aviv        

 

18:45 Rapid Vienna    -   Aston Villa        

 

18:45 Slovan Bratislava    -   Stuttgart        

 

19:00 AIK    -   Levski Sofia        

 

19:00 Debreceni VSC    -   Liteks Lovetch        

 

19:00 Dnipropetrovsk    -   Lech Poznan        

 

19:00 FC Vaslui    -   Lille        

 

19:00 Omonia Nicosia    -   Metalist Kharkiv        

 

19:05 Odense BK    -   FC Motherwell        

 

19:15 Feyenoord    -   AA Gent        

 

19:45 Steaua Bukarest    -   Grasshoppers        

 

20:00 Galatasaray    -   Karpaty Lviv        

 

20:30 CSKA Sofia    -   TNS        

 

20:30 Club Brugge    -   Dinamo Minsk        

 

20:30 Hajduk Split    -   Unirea Urziceni        

 

20:30 Lausanne-Sports    -   Lokomotiv Moskva        

 

20:30 PAOK Thessaloniki    -   Fenerbahce        

 

20:30 Palermo    -   NK Maribor        

 

20:30 Racing Genk    -   FC Porto        

 

20:45 Celtic    -   FC Utrecht        

 

20:45 FC Timisoara    -   Man City        

 

20:45 Grasshoppers    -   Steaua Bukarest        

 

20:45 Liverpool    -   Trabzonspor        

 

21:00 AZ Alkmaar    -   Aktobe        

 

21:00 Dundee Utd    -   AEK        

 

21:00 Getafe    -   Apoel Nicosia        

 

21:00 Györi ETO    -   Dinamo Zagreb        

 

21:00 Napoli    -   Elfsborg        

 

21:05 Dortmund    -   FK Karabakh        

 

21:05 Sturm Graz    -   Juventus        

 

21:30 Sporting Lisbon    -   Brøndby IF        

 

22:00 Villarreal    -   FC Dnepr Mogilev        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-22 13:11 #15 av: Tatsja

Resultat torsdag 19 augusti

  Sibir Novosibirsk    -   PSV Eindhoven                     1 - 0        

 

  BATE Borisov    -   Maritimo Funchal 3 - 0        

 

  Bayer Leverkusen    -   Simferopol 3 - 0        

 

  CSKA Moskva    -   Anorthosis Famagusta 4 - 0        

 

  PSG    -   Maccabi Tel Aviv 2 - 0        

 

  Rapid Vienna    -   Aston Villa 1 - 1        

 

  Slovan Bratislava    -   Stuttgart 0 - 1        

 

  AIK    -   Levski Sofia 0 - 0        

 

  Debreceni VSC    -   Liteks Lovetch 2 - 0        

 

  Dnipropetrovsk    -   Lech Poznan 0 - 1        

 

  FC Vaslui    -   Lille 0 - 0        

 

  Omonia Nicosia    -   Metalist Kharkiv 0 - 1        

 

  Odense BK    -   FC Motherwell 2 - 1        

 

  Feyenoord    -   AA Gent 1 - 0        

 

  Steaua Bukarest    -   Grasshoppers 1 - 0        

 

  Galatasaray    -   Karpaty Lviv 2 - 2        

 

  CSKA Sofia    -   TNS 3 - 0        

 

  Club Brugge    -   Dinamo Minsk 2 - 1        

 

  Hajduk Split    -   Unirea Urziceni 4 - 1        

 

  Lausanne-Sports    -   Lokomotiv Moskva 1 - 1        

 

  PAOK Thessaloniki    -   Fenerbahce 1 - 0        

 

  Palermo    -   NK Maribor 3 - 0        

 

  Racing Genk    -   FC Porto 0 - 3        

 

  Celtic    -   FC Utrecht 2 - 0        

 

  Liverpool    -   Trabzonspor 1 - 0        

 

  AZ Alkmaar    -   Aktobe 2 - 0        

 

  Dundee Utd    -   AEK 0 - 1        

 

  FC Timisoara    -   Man City 0 - 1        

 

  Getafe    -   Apoel Nicosia 1 - 0        

 

  Györi ETO    -   Dinamo Zagreb 0 - 2        

 

  Napoli    -   Elfsborg 1 - 0        

 

  Dortmund    -   FK Karabakh 4 - 0        

 

  Sturm Graz    -   Juventus 1 - 2        

 

  Sporting Lisbon    -   Brøndby IF 0 - 2        

 

  Villarreal    -   FC Dnepr Mogilev 5 - 0        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-22 13:35 #16 av: Tatsja

Torsdag 26 augusti

 

18:00

Aktobe

-   AZ Alkmaar

18:00

Dinamo Minsk

-   Club Brugge

18:00

FC Dnepr Mogilev

-   Villarreal

18:00

FK Karabakh

-   Dortmund

18:00

Lokomotiv Moskva

-   Lausanne-Sports

18:00

Maritimo Funchal

-   BATE Borisov

18:45

HJK Helsinki

-   Besiktas

19:00

Apoel Nicosia

-   Getafe

19:00

Austria Vienna

-   Aris Thessaloniki

19:00

Brøndby IF

-   Sporting Lisbon

19:00

Metalist Kharkiv

-   Omonia Nicosia

19:30

Grasshoppers

-   Steaua Bukarest

19:30

Levski Sofia

-   AIK

19:30

Liteks Lovetch

-   Debreceni VSC

19:30

PSV Eindhoven

-   Sibir Novosibirsk

19:30

Trabzonspor

-   Liverpool

19:30

Unirea Urziceni

-   Hajduk Split

20:00

AA Gent

-   Feyenoord

20:00

AEK

-   Dundee Utd

20:00

Maccabi Tel Aviv

-   PSG

20:00

Simferopol

-   Bayer Leverkusen

20:00

Stuttgart

-   Slovan Bratislava

20:15

Lech Poznan

-   Dnipropetrovsk

20:30

FC Utrecht

-   Celtic

20:35

TNS

-   CSKA Sofia

20:45

Aston Villa

-   Rapid Vienna

20:45

Elfsborg

-   Napoli

20:45

FC Motherwell

-   Odense BK

20:45

Fenerbahce

-   PAOK Thessaloniki

20:45

Juventus

-   Sturm Graz

20:45

Karpaty Lviv

-   Galatasaray

20:45

Lille

-   FC Vaslui

20:45

Man City

-   FC Timisoara

20:45

NK Maribor

-   Palermo

21:15

Dinamo Zagreb

-   Györi ETO

21:30

FC Porto

-   Racing Genk

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-08-31 10:03 #17 av: Tatsja

Resultat torsdag 26 augusti

  Aktobe    -   AZ Alkmaar 2 - 1      

 

  Dinamo Minsk    -   Club Brugge 2 - 3      

 

  FC Dnepr Mogilev    -   Villarreal 1 - 2      

 

  FK Karabakh    -   Dortmund 0 - 1      

 

  Lokomotiv Moskva    -   Lausanne-Sports               3 - 4      

 

  Maritimo Funchal    -   BATE Borisov 1 - 2      

 

  HJK Helsinki    -   Besiktas 0 - 4      

 

  Apoel Nicosia    -   Getafe 1 - 1      

 

  Austria Vienna    -   Aris Thessaloniki 1 - 1      

 

  Brøndby IF    -   Sporting Lisbon 0 - 3      

 

  Metalist Kharkiv    -   Omonia Nicosia 2 - 2      

 

  Grasshoppers    -   Steaua Bukarest 3 - 4      

 

  Levski Sofia    -   AIK 2 - 1      

 

  Liteks Lovetch    -   Debreceni VSC 1 - 2      

 

  PSV Eindhoven    -   Sibir Novosibirsk 5 - 0      

 

  Trabzonspor    -   Liverpool 1 - 2      

 

  Unirea Urziceni    -   Hajduk Split 1 - 1      

 

  AA Gent    -   Feyenoord 2 - 0      

 

  AEK    -   Dundee Utd 1 - 1      

 

  Maccabi Tel Aviv    -   PSG 4 - 3      

 

  Simferopol    -   Bayer Leverkusen 1 - 3      

 

  Stuttgart    -   Slovan Bratislava 2 - 2      

 

  Lech Poznan    -   Dnipropetrovsk 0 - 0      

 

  FC Utrecht    -   Celtic 4 - 0      

 

  TNS    -   CSKA Sofia 2 - 2      

 

  Aston Villa    -   Rapid Vienna 2 - 3      

 

  Elfsborg    -   Napoli 0 - 2      

 

  FC Motherwell    -   Odense BK 0 - 1      

 

  Fenerbahce    -   PAOK Thessaloniki 1 - 1       

 

  Juventus    -   Sturm Graz 1 - 0       

 

  Karpaty Lviv    -   Galatasaray 1 - 1       

 

  Lille    -   FC Vaslui 2 - 0       

 

  Man City    -   FC Timisoara 2 - 0       

 

  NK Maribor    -   Palermo 3 - 2       

 

  Dinamo Zagreb    -   Györi ETO 2 - 1       

 

  FC Porto    -   Racing Genk 4 - 2      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-02 09:39 #18 av: Tatsja

Torsdag 16 september

19:00 Red Bull Salzburg   -   Man City

 

19:00 Juventus               -   Lech Poznan

 

19:00 Aris Thessaloniki    -   At. Madrid

 

19:00 Bayer Leverkusen   -   Rosenborg

 

19:00 Lille                      -   Sporting Lisbon

 

19:00 Levski Sofia           -   AA Gent

 

19:00 Dinamo Zagreb      -   Villarreal

 

19:00 Club Brugge          -   PAOK Thessaloniki

 

19:00 AZ Alkmaar           -   Sheriff Tiraspol

 

19:00 Dynamo Kiev         -   BATE Borisov

 

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-18 09:57 #19 av: Tatsja

Resultat torsdag 16 september

UEFA Europa League, Grupp A    
  Juventus Turin    -   Lech Poznan 3 - 3        
  Red Bull Salzburg    -   Manchester City 0 - 2        
UEFA Europa League, Grupp B  

 

  Aris Thessaloniki    -   Atletico Madrid 1 - 0        
  Bayer Leverkusen    -   Rosenborg Trondheim 4 - 0        
UEFA Europa League, Grupp C  

 

  Levski Sofia    -   KAA Gent 3 - 2        
  Lille    -   Sporting Lissabon 1 - 2        
UEFA Europa League, Grupp D  

 

  Club Brugge    -   PAOK Thessaloniki 1 - 1        
  NK Dinamo Zagreb    -   Villarreal 2 - 0        
UEFA Europa League, Grupp E  

 

  AZ Alkmaar    -   FC Sheriff Tiraspol 2 - 1        
  Dynamo Kiev    -   Bate Borisov 2 - 2        
UEFA Europa League, Grupp F  

 

  AC Sparta Praha    -   US Palermo 3 - 2        
  FC Lausanne-Sports    -   CSKA Moskva 0 - 3        
UEFA Europa League, Grupp G  

 

  AEK    -   HNK Hajduk Split 3 - 1        
  RSC Anderlecht    -   FC Zenit St Petersburg 1 - 3        
UEFA Europa League, Grupp H  

 

  CF Getafe    -   Odense BK 2 - 1        
  Stuttgart    -   BSC Young Boys Bern          3 - 0        
UEFA Europa League, Grupp I  

 

  Debreceni VSC    -   Metalist Kharkiv 0 - 5        
  PSV Eindhoven    -   UC Sampdoria 1 - 1        
UEFA Europa League, Grupp J  

 

  Karpaty LVIV    -   Borussia Dortmund 3 - 4        
  Sevilla    -   PSG 0 - 1        
UEFA Europa League, Grupp K  

 

  Liverpool    -   Steaua Bukarest 4 - 1        
  SSC Napoli    -   FC Utrecht 0 - 0        
UEFA Europa League, Grupp L  

 

  Besiktas    -   CSKA Sofia 1 - 0        
  FC Porto    -   SK Rapid Wien 3 - 0        

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-18 10:41 #20 av: Tatsja

Torsdag 30 september
 

UEFA Europa League, Grupp B

21.05     Rosenborg BK

- Aris Thessaloniki FC

 2 - 1

21.05     Atletico Madrid

- Bayer Leverkusen

 1 - 1

UEFA Europa League, Grupp L

19.00     SK Rapid Vienna                              

- Besiktas

 1 - 2

19.00     Cska Sofia

- FC Porto

 0 - 1

UEFA Europa League, Grupp G

19.00     HNK Hajduk Split

- Rsc Anderlecht

 1 - 0

19.00     Zenit St. Petersburg

- AEK

 4 - 2

UEFA Europa League, Grupp D

21.05     FC Paok Thessaloniki

- NK Dinamo Zagreb

 1 - 0

21.05     Villarreal

- Club Brugge

 2 - 1

UEFA Europa League, Grupp H

19.00     Odense BK

- Stuttgart

 1 - 2

19.00     Bsc Young Boys Bern

- Getafe CF

 2 - 0

UEFA Europa League, Grupp K

19.00     Steaua Bukarest

- SSC Napoli

 3 - 3

19.00     FC Utrecht

- Liverpool

 0 - 0

UEFA Europa League, Grupp I

19.00     Sampdoria Genoa

- Debreceni Vsc

 1 - 2

19.00     Metalist Kharkiv

- Psv Eindhoven

 0 - 0

UEFA Europa League, Grupp A

21.05     Kks Lech Poznan

- Rb Salzburg

 2 - 1

21.05     Manchester City

- Juventus Turin

 1 - 0

UEFA Europa League, Grupp J

19.00     Paris ST Germain

- Karpaty Lviv

 2 - 1

19.00     Borussia Dortmund

- Sevilla

 0 - 1

UEFA Europa League, Grupp C

21.05     Kaa Gent

- Lille

 1 - 1

21.05     Sporting Lisbon

- Levski Sofia

 5 - 0

UEFA Europa League, Grupp F

19.00     CSKA Moskva

- Sparta Prague

3 - 0 

19.00     US Palermo

- FC Lausanne-Sports

 1 - 0

UEFA Europa League, Grupp E

21.05     FC Bate Borisov

- Az Alkmaar

 4 - 1

21.05     FC Sheriff Tiraspol

- FC Dynamo Kiev

 2 - 0

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-15 10:14 #21 av: Tatsja

Torsdag 21 oktober

Grupp A    
21:05     Manchester City    -   Lech Poznan          
21:05 Red Bull Salzburg    -   Juventus Turin          

Grupp B

 

 
21:05 Aris Thessaloniki    -   Bayer Leverkusen          
21:05 Atletico Madrid    -   Rosenborg BK          

Grupp C

 

 
21:05 Lille    -   Levski Sofia          
21:05 Sporting Lissabon    -   KAA Gent          

Grupp D

 

 
21:05 NK Dinamo Zagreb    -   Club Brugge          
21:05 Villarreal    -   PAOK Thessaloniki          

Grupp E

 

 
21:05 AZ Alkmaar    -   Dynamo Kiev          
21:05 FC Sheriff Tiraspol    -   Bate Borisov          

Grupp F

 

 
21:05 AC Sparta Praha    -   FC Lausanne-Sports          
21:05 US Palermo    -   CSKA Moskva          

Grupp G

 

 
19:00 FC Zenit St Petersburg    -   HNK Hajduk Split          
19:00 RSC Anderlecht    -   AEK          

Grupp H

 

 
19:00 BSC Young Boys Bern    -   Odense BK          
19:00 Stuttgart    -   CF Getafe          

Grupp I

 

 
19:00 Debreceni VSC    -   PSV Eindhoven          
19:00 Metalist Kharkiv    -   UC Sampdoria          

Grupp J

 

 
19:00 Borussia Dortmund    -   PSG          
19:00 Karpaty LVIV    -   Sevilla          

Grupp K

 

 
19:00 FC Utrecht    -   Steaua Bukarest          
19:00 SSC Napoli    -   Liverpool          

Grupp L

 

 
19:00 Besiktas    -   FC Porto          
19:00 CSKA Sofia    -   SK Rapid Wien          

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-26 10:22 #22 av: Tatsja

Resultat torsdag 21 oktober


Grupp A
   
  Manchester City    -   Lech Poznan 3 - 1        
  Red Bull Salzburg    -   Juventus Turin                  1 - 1        

Grupp B

 

 
  Aris Thessaloniki    -   Bayer Leverkusen 0 - 0        
  Atletico Madrid    -   Rosenborg Trondheim 3 - 0        

Grupp C

 

 
  Lille    -   Levski Sofia 1 - 0        
  Sporting Lissabon    -   KAA Gent 5 - 1        

Grupp D

 

 
  NK Dinamo Zagreb    -   Club Brugge 0 - 0        
  Villarreal    -   PAOK Thessaloniki 1 - 0        

Grupp E

 

 
  AZ Alkmaar    -   Dynamo Kiev 1 - 2        
  FC Sheriff Tiraspol    -   Bate Borisov 0 - 1        

Grupp F

 

 
  AC Sparta Praha    -   FC Lausanne-Sports 3 - 3        
  US Palermo    -   CSKA Moskva 0 - 3        

Grupp G

 

 
  FC Zenit St Petersburg    -   HNK Hajduk Split 2 - 0        
  RSC Anderlecht    -   AEK 3 - 0        

Grupp H

 

 
  BSC Young Boys Bern    -   Odense BK 4 - 2        
  Stuttgart    -   CF Getafe 1 - 0        

Grupp I

 

 
  Debreceni VSC    -   PSV Eindhoven 1 - 2        
  Metalist Kharkiv    -   UC Sampdoria 2 - 1        

Grupp J

 

 
  Borussia Dortmund    -   PSG 1 - 1        
  Karpaty LVIV    -   Sevilla 0 - 1        

Grupp K

 

 
  FC Utrecht    -   Steaua Bukarest 1 - 1        
  SSC Napoli    -   Liverpool 0 - 0        

Grupp L

 

 
  Besiktas    -   FC Porto 1 - 3        
  CSKA Sofia    -   SK Rapid Wien 0 - 2        

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-28 09:36 #23 av: Tatsja

Torsdag 4 november

Grupp A    
19:00 Juventus Turin    -   Red Bull Salzburg          
19:00 Lech Poznan    -   Manchester City          

Grupp B
   
19:00 Bayer Leverkusen    -   Aris Thessaloniki          
19:00 Rosenborg Trondheim    -   Atletico Madrid          

Grupp C
   
19:00 KAA Gent    -   Sporting Lissabon          
19:00 Levski Sofia    -   Lille          

Grupp D
   
19:00 Club Brugge    -   NK Dinamo Zagreb          
19:00 PAOK Thessaloniki    -   Villarreal          

Grupp E
   
19:00 Bate Borisov    -   FC Sheriff Tiraspol          
19:00 Dynamo Kiev    -   AZ Alkmaar          

Grupp F
   
19:00 CSKA Moskva    -   US Palermo          
19:00 FC Lausanne-Sports    -   AC Sparta Praha          

Grupp G
   
21:05 AEK    -   RSC Anderlecht          
21:05 HNK Hajduk Split    -   FC Zenit St Petersburg          

Grupp H
   
21:05 CF Getafe    -   Stuttgart          
21:05 Odense BK    -   BSC Young Boys Bern          

Grupp I
   
21:05 PSV Eindhoven    -   Debreceni VSC          
21:05 UC Sampdoria    -   Metalist Kharkiv          

Grupp J
   
21:05 PSG    -   Borussia Dortmund          
21:05 Sevilla    -   Karpaty LVIV          

Grupp K
   
21:05 Liverpool    -   SSC Napoli          
21:05 Steaua Bukarest    -   FC Utrecht          

Grupp L
   
21:05 FC Porto    -   Besiktas          
21:05 SK Rapid Wien    -   CSKA Sofia          

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-11-09 09:22 #24 av: Tatsja

Resultat torsdag 4 november

Grupp A  
19:00     Juventus Turin    -   Red Bull Salzburg 0 - 0        
19:00 Lech Poznan    -   Manchester City 3 - 1        
Grupp B  

 

19:00 Bayer Leverkusen    -   Aris Thessaloniki 1 - 0        
19:00 Rosenborg Trondheim    -   Atletico Madrid 1 - 2        
Grupp C  

 

19:00 KAA Gent    -   Sporting Lissabon 3 - 1        
19:00 Levski Sofia    -   Lille 2 - 2        
Grupp D  

 

19:00 PAOK Thessaloniki    -   Villarreal 1 - 0        
19:10 Club Brugge    -   NK Dinamo Zagreb 0 - 2        
Grupp E  

 

19:00 Bate Borisov    -   FC Sheriff Tiraspol 3 - 1        
19:00 Dynamo Kiev    -   AZ Alkmaar 2 - 0        
Grupp F  

 

19:00 CSKA Moskva    -   US Palermo 3 - 1        
19:00 FC Lausanne-Sports    -   AC Sparta Praha 1 - 3        
Grupp G  

 

21:05 AEK    -   RSC Anderlecht 1 - 1        
21:05 HNK Hajduk Split    -   FC Zenit St Petersburg          2 - 3        
Grupp H  

 

21:05 CF Getafe    -   Stuttgart 0 - 3        
21:05 Odense BK    -   BSC Young Boys Bern 2 - 0        
Grupp I  

 

21:05 PSV Eindhoven    -   Debreceni VSC 3 - 0        
21:05 UC Sampdoria    -   Metalist Kharkiv 0 - 0        
Grupp J  

 

21:05 PSG    -   Borussia Dortmund 0 - 0        
21:05 Sevilla    -   Karpaty LVIV 4 - 0        
Grupp K  

 

21:05 Liverpool    -   SSC Napoli 3 - 1        
21:05 Steaua Bukarest    -   FC Utrecht 3 - 1        
Grupp L  

 

21:05 FC Porto    -   Besiktas 1 - 1        
21:05 SK Rapid Wien    -   CSKA Sofia 1 - 2        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-11-10 08:37 #25 av: Tatsja

Onsdag 1 december

 

Grupp G

19:00

Zenit St. Petersburg

-   Rsc Anderlecht

19:00

HNK Hajduk Split

-   AEK

Grupp B

21:05

Atletico Madrid

-   Aris Thessaloniki FC

21:05

Rosenborg BK

-   Bayer Leverkusen

Grupp H

19:00

Bsc Young Boys Bern

-   Stuttgart

19:00

Odense BK

-   Getafe CF

Grupp A

21:05

Manchester City

-   Rb Salzburg

21:05

Kks Lech Poznan

-   Juventus Turin

Grupp I

19:00

Metalist Kharkiv

-   Debreceni Vsc

19:00

Sampdoria Genoa

-   Psv Eindhoven

Grupp C

21:05

Sporting Lisbon

-   Lille

21:05

Kaa Gent

-   Levski Sofia

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-12-02 09:17 #26 av: Tatsja

Resultat onsdag 1 december

Grupp A    
  Lech Poznan    -   Juventus 1 - 1        
  Man City    -   Salzburg 3 - 0        
Grupp B  

 

  At. Madrid    -   Aris Thessaloniki           2 - 3        
  Rosenborg    -   Leverkusen 0 - 1        
Grupp C  

 

  KAA Gent    -   Levski Sofia 1 - 0        
  Sporting    -   Lille 1 - 0        
Grupp G  

 

  FC Zenit St Petersburg    -   RSC Anderlecht 3 - 1        
  HNK Hajduk Split    -   AEK Aten 1 - 3        
Grupp H  

 

  Odense    -   Getafe 1 - 1        
  Young Boys    -   Stuttgart 4 - 2        
Grupp I  

 

  Metalist Kharkiv    -   Debrecen 2 - 1        
  Sampdoria    -   PSV 1 - 2        

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-12-05 08:56 #27 av: Tatsja

Torsdag 2 december

Grupp D    
21:05 PAOK    -   Club Brügge 1 - 1        
21:05 Villarreal    -   Dinamo Zagreb 3 - 0        
Grupp E

 

 
21:05 Bate Borisov    -   Dynamo Kiev 1 - 4        
21:05 FC Sheriff Tiraspol    -   Alkmaar 1 - 1        
Grupp F

 

 
19:00 CSKA    -   Lausanne-Sports           5 - 1        
21:05 Palermo    -   Sparta Prag 2 - 2        
Grupp J

 

 
19:00 Dortmund    -   Karpaty LVIV 3 - 0        
19:00 PSG    -   FC Sevilla 4 - 2        
Grupp K

 

 
19:00 Steaua Bukarest    -   Liverpool 1 - 1        
19:00 Utrecht    -   Napoli 3 - 3        
Grupp L  

 

19:00 CSKA Sofia    -   Besiktas 1 - 2        
19:00     Rapid Wien    -   Porto 1 - 3        

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl

Det finns en till kommentar till den här diskussionen. Den är bara synlig för medlemmar på iFokus. För att läsa kommentaren, logga in eller registrera dig på iFokus.