Internationell ungdom U-17, U-18, U-19, U-20, U.21

U17-EM (kval) 2011

2010-09-17 13:26 #0 av: Tatsja

 

 

U17 European Championship 2011, Qualification Gr. 1

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Bulgarien

0

0:0

0

1

Kroatien

0

0:0

0

1

Grekland

0

0:0

0

1

Israel

0

0:0

0

 

 

U17 European Championship 2011, Qualification Gr. 2

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Österrike

0

0:0

0

1

Bosnien och Hercegovina

0

0:0

0

1

Estland

0

0:0

0

1

Tyskland

0

0:0

0

 

 

U17 European Championship 2011, Qualification Gr. 3

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

England

0

0:0

0

1

Georgien

0

0:0

0

1

Polen

0

0:0

0

1

Sverige U17

0

0:0

0

 

 

U17 European Championship 2011, Qualification Gr. 4

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Albanien

0

0:0

0

1

Malta

0

0:0

0

1

Norge

0

0:0

0

1

Irland

0

0:0

0

 

 

U17 European Championship 2011, Qualification Gr. 5

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Azerbajdzjan

0

0:0

0

1

Montenegro

0

0:0

0

1

Nordirland

0

0:0

0

1

Portugal

0

0:0

0

 

 

U17 European Championship 2011, Qualification Gr. 6

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Vitryssland

0

0:0

0

1

Kazakstan

0

0:0

0

1

Liechtenstein

0

0:0

0

1

Rumänien

0

0:0

0

 

 

U17 European Championship 2011, Qualification Gr. 7

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Armenien

0

0:0

0

1

Tjeckien

0

0:0

0

1

Island

0

0:0

0

1

Turkiet

0

0:0

0

 

 

U17 European Championship 2011, Qualification Gr. 8

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Belgien

0

0:0

0

1

Danmark

0

0:0

0

1

Litauen

0

0:0

0

1

Wales

0

0:0

0

 

 

U17 European Championship 2011, Qualification Gr. 9

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Cypern

0

0:0

0

1

Frankrike

0

0:0

0

1

Italien

0

0:0

0

1

Slovenien

0

0:0

0

 

 

U17 European Championship 2011, Qualification Gr. 10

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Andorra

0

0:0

0

1

Färöarna

0

0:0

0

1

Ungern

0

0:0

0

1

Slovakien

0

0:0

0

 

 

U17 European Championship 2011, Qualification Gr. 11

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Lettland

0

0:0

0

1

Holland

0

0:0

0

1

San Marino

0

0:0

0

1

Ukraina

0

0:0

0

 

 

U17 European Championship 2011, Qualification Gr. 12

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Makedonien

0

0:0

0

1

Luxemburg

0

0:0

0

1

Skottland

0

0:0

0

1

Schweiz

0

0:0

0

 

 

U17 European Championship 2011, Qualification Gr. 13

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Finland

0

0:0

0

1

Moldavien

0

0:0

0

1

Ryssland

0

0:0

0

1

Spanien

0

0:0

0

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-17 13:28 #1 av: Tatsja

Fredag 17 september

17:00 Skottland   -   Makedonien
19:00 Schweiz      -   Luxemburg

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-22 09:21 #2 av: Tatsja

Resultat fredag 17 september

  Skottland    - Makedonien         

 

1 - 0    
  Schweiz    -     Luxemburg   1 - 0  

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-22 09:29 #3 av: Tatsja

Resultat

Söndag 19 september

  Schweiz    -   Makedonien            3 - 1    
  Luxemburg    - Skottland   1  -2    

Måndag 20 september

  Slovakien    -   Färöarna            3 - 0    
  Ungern    - Andorra   5 - 0    

Tisdag 21 september

  Rumänien    -   Kazakstan     1 - 0    
  Vitryssland    - Liechtenstein           12 - 0    

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-22 09:35 #4 av: Tatsja

Onsdag 22 september

 

U17 EM-kval, Grupp 10

Slovakien

   -   Andorra

5 - 0

Färöarna

   -   Ungern

0 - 2

       

U17 EM-kval, Grupp 8

Wales

   -   Danmark

0 - 1

Belgien

   -   Litauen

5 - 2

       

U17 EM-kval, Grupp 7

Turkiet

   -   Armenien

 

3 - 0

 

Tjeckien

   -   Island

 

4 - 2

 

         

U17 EM (D), Kval. - Gr. 5

Italien

   -   Litauen

7 - 0

 

Bulgarien

   -   Island

0 - 10

 

U17 EM-kval, Grupp 12

Skottland

   -   Schweiz

0 - 0

 

Makedonien

   -   Luxemburg

0 - 3

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-24 10:04 #5 av: Tatsja

Resultat torsdag 23 september

 

U17 EM-kval, Grupp 6

Rumänien   -

Liechtenstein

   9 - 0

Kazakstan   -  

Vitryssland

   2 - 6

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-24 10:15 #6 av: Tatsja

Fredag 24 september

 

11:00

Belgien   -   Danmark

15:00

Litauen   -   Wales

15:30

Tjeckien   -   Armenien

18:00

Island   -   Turkiet

Lördag 25 september

 

11:00

Irland   -   Malta

12:30

Ungern   -   Slovakien

12:30

Andorra   -   Färöarna

14:00

Norge   -   Albanien

Söndag 26 september

 

15:00

Vitryssland   -   Rumänien

15:00

Liechtenstei   -    Kazakstan

   

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-25 10:54 #7 av: Tatsja

Resultat fredag 24 september

  Belgien    -  Danmark            0 - 2    
  Litauen    -     Wales   1 - 0  

  Tjeckien   -     Armenien   1 - 1    
  Island   - Turkiet           2 - 0    

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-29 09:42 #8 av: Tatsja

Resultat söndag 26 september

  Vitryssland      -   Rumänien           0 - 2    
  Liechtenstein      -   Kazakstan   0 - 2    

Måndag 27 september

  Grekland            -   Bulgarien            1 - 0    
  Kroatien            -   Israel 2 - 2    

  Albanien             -   Irland                0 - 2    
  Norge             -   Malta   3 - 0    
  Wales            -   Belgien               0 - 4    
  Danmark            -   Litauen   7 - 0    
  Turkiet           -   Tjeckien               6 - 1    
  Armenien            -   Island   1 - 2    

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-29 09:58 #9 av: Tatsja

Nästa 10 matcher

Onsdag 29 september

16:00

Grekland   -   Israel  4 - 1

16:00

Bulgarien   -   Kroatien  1 - 2

Torsdag 30 september

14:00

Irland   -   Norge      0 - 1

17:00

Malta   -   Albanien    1 - 1

Lördag 2 oktober

16:00

Kroatien   -   Grekland      0 - 0

16:00

Israel   -   Bulgarien      1 - 0

Fredag 15 oktober

12:00

Österrike   -   Bosnien och Hercegovina        3 - 0

15:00

Tyskland   -   Estland        5 - 0

Lördag 16 oktober

16:00

Ryssland   -   Finland

16:00

Spanien   -   Moldavien

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-11-13 08:49 #10 av: Tatsja

LÖRDAG 2 OKTOBER

Grupp 1

16:00     Kroatien    - Grekland   0 - 0    
16:00 Israel    -   Bulgarien           1 - 0    

FREDAG 15 OKTOBER

Grupp 2

12:00     Österrike    -   Bosnien och Hercegovina   3 - 0    
15:00 Tyskland    - Estland          5 - 0    

LÖRDAG 16 OKTOBER

Grupp 13

12:00    Ryssland    -   Finland            1 - 1    
18:00 Spanien    - Moldavien   4 - 1    

SÖNDAG 17 OKTOBER

Grupp 2

12:00 Bosnien och Hercegovina    - Tyskland             1 - 6    
15:00     Österrike    -   Estland   1 - 1    

MÅNDAG 18 OKTOBER

Grupp 3

13:00     Polen    - Georgien   1 - 2    
13:00 England    -   Sverige             3 - 0    

Grupp 13

12:00     Ryssland    -   Moldavien            5 - 1    
18:00 Finland    - Spanien   0 - 3

 

 

TISDAG 19 OKTOBER

Grupp 11

12:30 Israel    - Armenien   3 - 0    
15:00     Spanien    -   Litauen          6 - 0    

ONSDAG 20 OKTOBER

Grupp 2

15:00 Tyskland    -   Österrike           2 - 1    
15:00     Estland    - Bosnien och Hercegovina   1 - 4    

Grupp 3

13:00 Polen    - Sverige           0 - 0    
13:00     Georgien    -   England   1 - 1    

TORSDAG 21 OKTOBER

Grupp 11

17:00     Ukraina    - San Marino            1 - 0    
20:30 Holland    -   Lettland   1 - 0    

Grupp 13

18:00     Spanien    - Ryssland   2 - 1    
18:00 Moldavien    -   Finland             0 - 2    

FREDAG 22 OKTOBER

Grupp 5

17:00 Portugal    - Azerbajdzjan             2 - 0    
17:00      Nordirland    -   Montenegro   0 - 0    

LÖRDAG 23 OKTOBER

Grupp 3

13:00     England    -   Polen            1 - 0    
13:00 Sverige    - Georgien   0 - 1    

Grupp 11

17:00     Ukraina    - Lettland   0 - 0    
20:30 San Marino    -   Holland             0 - 6    

SÖNDAG 24 OKTOBER

Grupp 5

17:00     Portugal    -   Montenegro          3 - 0    
17:00 Azerbajdzjan    - Nordirland   0 - 6    

TISDAG 26 OKTOBER

Grupp 11

20:30     Holland    -   Ukraina   1 - 1    
20:30 Lettland    - San Marino        2 - 0    

ONSDAG 27 OKTOBER

Grupp 5

17:00 Nordirland    - Portugal   1 - 3    
17:00     Montenegro    -   Azerbajdzjan          2 - 1    

GRUPP 9

14:00 Frankrike    -   Slovenien   1 - 0    
14:00     Italien    - Cypern          1 - 0    

FREDAG 29 OKTOBER

Grupp 9

14:00     Frankrike   Cypern   1 - 1    
14:00 Slovenien    -   Italien           2 - 3    

MÅNDAG 1 NOVEMBER

Grupp 9

14:00     Italien    - Frankrike         2 - 1    
14:00 Cypern    -   Slovenien   0 - 2    

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl

Det finns en till kommentar till den här diskussionen. Den är bara synlig för medlemmar på iFokus. För att läsa kommentaren, logga in eller registrera dig på iFokus.