FA-cup 2010-11
Lördag 25 september
16:00
AFC Telford United
- Stourbridge FC
16:00
Ashton Utd
- Halifax Town
16:00
Bedworth United FC
- Corby Town
16:00
Bishop's Stortford
- Bromley FC
16:00
Bishops Cleeve
- Woking FC
16:00
Boston United
- Worcester City
16:00
Braintree Town
- Welling United
16:00
Brigg Town
- Nuneaton Town FC
16:00
Bristol Manor Farm
- Basingstoke Town
16:00
Bury Town FC
- Grays Athletic
16:00
Chelmsford City
- Chertsey Town
16:00
Chippenham Town
- Farnborough FC
16:00
Colwyn Bay
- Guiseley
16:00
Cray Wanderers
- Ebbsfleet United
16:00
Eastleigh FC
- Bognor Regis Town
16:00
Eastwood Town
- Stafford Rangers
16:00
FC United of Manchester
- Gainsborough Trinity
16:00
Guildford City
- Clevedon Town
16:00
Havant & Waterlooville
- Frome Town
16:00
Hinckley United
- Coventry Sphinx
16:00
Hyde United
- Droylsden
16:00
Lewes FC
- Harlow Town
16:00
Loughborough Dynamo
- Redditch United
16:00
Maidenhead United
- Truro City FC
16:00
Mangotsfield Utd
- Dorchester Town
16:00
New Mills FC
- Harrogate Town
16:00
Sheffield FC
- Northwich Victoria
16:00
Sholing FC
- Salisbury City
16:00
Solihull Moors F.C.
Kidsgrove - Athletic FC
16:00
St Albans City
- Beckenham Town
16:00
Stalybridge Celtic
- Alfreton Town
16:00
Swindon Supermarine
- Weymouth
16:00
Tooting & Mitcham United
- Staines Town
16:00
Vauxhall Motors
- Blyth Spartans
16:00
Workington AFC
- West Auckland Town
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat lördag 25 september
New Mills FC
- Harrogate Town
0 - 2
Vauxhall Motors
- Blyth Spartans
5 - 1
Colwyn Bay
- Guiseley FC
1 - 1
FC United Of Manchester
- Gainsborough Trinity
2 - 1
Hyde Utd
- Droylsden FC
0 - 0
Ashton Utd
- Halifax Town
1 - 2
Stalybridge Celtic
- Alfreton Town FC
1 - 1
Workington AFC
- West Auckland Town
2 - 1
Boston Utd
- Worcester City
2 - 3
Eastwood Town
- Stafford Rangers
1 - 1
Brigg Town
- Nuneaton Town FC
3 - 3
Hinckley Utd
- Coventry Sphinx
2 - 0
Loughborough Dynamo
- Redditch United
0 - 2
Bedworth Utd
- Corby Town
0 - 1
Solihull Moors FC
- Kidsgrove Athletic FC
2 - 0
Maidenhead Utd
- Truro City FC
1 - 0
Swindon Supermarine
- Weymouth FC
3 - 0
Bishop'S Cleeve
- Woking FC
1 - 2
Guildford City
- Clevedon Town
1 - 2
Bristol Manor Farm
- Basingstoke Town
2 - 2
Mangotsfield Utd
- Dorchester Town
1 - 4
Havant & Waterlooville
- Frome Town
1 - 0
Chippenham Town
- Farnborough Town
0 - 1
Eastleigh FC
- Bognor Regis Town
2 - 0
Cray Wanderers
- Ebbsfleet Utd
2 - 2
Romford
- Hampton & Richmond
0 - 4
Tooting & Mitcham Utd
- Staines Town
1 - 4
Telford Utd
- Stourbridge FC
5 - 2
Bishop'S Stortford
- Bromley FC
2 - 2
Braintree Town
- Welling Utd
2 - 0
Bury Town FC
- Grays Athletic
2 - 2
Chelmsford City
- Chertsey Town
7 - 0
Lewes FC
- Harlow Town
2 - 0
Sheffield FC
- Northwich Victoria
2 - 2
Sholing FC
- Salisbury City
2 - 2
ST Albans City
- Beckenham Town
3 - 1
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
söndag 26 september
Gloucester City
-
Weston Super Mare FC
0 - 2
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Måndag 27 september
Droylsden FC
-
Hyde Utd
3 - 1
Basingstoke Town
-
Bristol Manor Farm
1 - 0
Tisdag 28 september
Northwich Victoria
-
Sheffield FC
1 - 2
Nuneaton Town FC
-
Brigg Town
2 - 0
Ebbsfleet Utd
-
Cray Wanderers
4 - 2
Guiseley FC
-
Colwyn Bay
3 - 0
Bromley FC
-
Bishop'S Stortford
Uppskjuten
Alfreton Town FC
-
Stalybridge Celtic
1 - 2
Salisbury City
-
Sholing FC
5 - 1
Stafford Rangers
-
Eastwood Town
Uppskjuten
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat onsdag 29 september
Grays Athletic
-
Bury Town FC
1 - 4
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Lördag 9 oktober
16:00
Ashington
-
Droylsden FC
16:00
Boreham Wood
-
Enfield Town
16:00
Brentwood Town
-
Woking FC
16:00
Bury Town FC
-
Staines Town
16:00
Buxton FC
-
Telford Utd
16:00
Canvey Island
-
Dartford FC
16:00
Carshalton Athletic
-
Braintree Town
16:00
Chelmsford City
-
Bromley FC
16:00
Cinderford Town
-
Maidenhead Utd
16:00
Clevedon Town
-
Eastleigh FC
16:00
Concord Rangers
-
Hythe Town
16:00
Corby Town
-
Worcester City
16:00
Didcot Town
-
Basingstoke Town
16:00
Dover Athletic
-
Cambridge City
16:00
Farnborough Town
-
Hamble Assc FC
16:00
Guiseley FC
-
Whitley Bay FC
16:00
Halifax Town
-
Harrogate Town
16:00
Harrow Borough
-
Hampton & Richmond
16:00
Havant & Waterlooville
-
Dorchester Town
16:00
Leiston FC
-
North Greenford United FC
16:00
Lewes FC
-
Thurrock FC
16:00
Lincoln Moorlands Railway
-
Mossley AFC
16:00
Matlock Town
-
Eastwood Town
16:00
Metropolitan Police
-
Wealdstone FC
16:00
Mickleover Sports
-
Newcastle Town
16:00
Needham Market FC
-
Ebbsfleet Utd
16:00
North Ferriby Utd
-
Vauxhall Motors
16:00
Norton & Stockton Ancients FC
-
FC United Of Manchester
16:00
Nuneaton Town FC
-
Coleshill Town
16:00
Poole Town
-
Bashley FC
16:00
Radcliffe Olympic
-
Tipton Town FC
16:00
Redditch United
-
Hinckley Utd
16:00
Salisbury City
-
Weston Super Mare FC
16:00
Sheffield FC
-
Frickley Athletic
16:00
Solihull Moors FC
-
Barwell
16:00
ST Albans City
-
Kingstonian FC
16:00
Swindon Supermarine
-
Hungerford Town FC
16:00
Warrington Town
-
Stalybridge Celtic
16:00
Whitehawk
-
Hendon FC
16:00
Workington AFC
-
Shildon FC
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat lördag 9 oktober
Ashington
- Droylsden F
1 - 4
Boreham Wood
- Enfield Town
3 - 1
Brentwood Town
- Woking FC
1 - 1
Bury Town FC
- Staines Town
2 - 2
Buxton FC
- Telford Utd
1 - 1
Canvey Island
- Dartford FC
2 - 2
Carshalton Athletic
- Braintree Town
4 - 1
Chelmsford City
- Bromley FC
2 - 2
Cinderford Town
- Maidenhead Utd
0 - 4
Clevedon Town
- Eastleigh FC
0 - 5
Concord Rangers
- Hythe Town
0 - 1
Corby Town
- Worcester City
2 - 1
Didcot Town
- Basingstoke Town
0 - 4
Dover Athletic
- Cambridge City
3 - 1
Farnborough Town
- Hamble Assc FC
2 - 0
Guiseley FC
- Whitley Bay FC
3 - 0
Halifax Town
- Harrogate Town
4 - 0
Harrow Borough
- Hampton & Richmond
2 - 1
Havant & Waterlooville
- Dorchester Town
4 - 1
Leiston FC
- North Greenford United FC
5 - 0
Lewes FC
- Thurrock FC
2 - 1
Lincoln Moorlands Railway
- Mossley AFC
1 - 1
Matlock Town
- Eastwood Town
0 - 3
Metropolitan Police
- Wealdstone FC
1 - 1
Mickleover Sports
- Newcastle Town
1 - 2
Needham Market FC
- Ebbsfleet Utd
0 - 1
North Ferriby Utd
- Vauxhall Motors
2 - 2
Norton & Stockton Ancients FC
- FC United Of Manchester
2 - 5
Nuneaton Town FC
- Coleshill Town
6 - 0
Poole Town
- Bashley FC
1 - 0
Radcliffe Olympic
- Tipton Town FC
3 - 3
Redditch United
- Hinckley Utd
1 - 0
Salisbury City
- Weston Super Mare FC
1 - 0
Sheffield FC
- Frickley Athletic
1 - 1
Solihull Moors FC
- Barwell
1 - 1
ST Albans City
- Kingstonian FC
0 - 0
Swindon Supermarine
- Hungerford Town FC
4 - 0
Warrington Town
- Stalybridge Celtic
1 - 3
Whitehawk
- Hendon FC
1 - 2
Workington AFC
- Shildon FC
2 - 1
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Måndag 11 oktober
20:45
Kingstonian FC
- ST Albans City
20:45
Wealdstone FC
- Metropolitan Police
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat måndag 11 oktober
Kingstonian FC
- ST Albans City
1 - 2
Wealdstone FC
- Metropolitan Police
1 - 2
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Resultat tisdag 12 oktober
20:45
Vauxhall Motors
-
North Ferriby Utd
20:45
Telford Utd
-
Buxton FC
20:45
Barwell
-
Solihull Moors FC
20:45
Bromley FC
-
Chelmsford City
20:45
Dartford FC
-
Canvey Island
20:45
Frickley Athletic
-
Sheffield FC
20:45
Mossley AFC
-
Lincoln Moorlands Railway
20:45
Staines Town
-
Bury Town FC
20:45
Woking FC
-
Brentwood Town
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Onsdag 13 oktober
20:45
-
Lördag 23 oktober
16:00
Ebbsfleet Utd
-
Boreham Wood
3-0
16:00
Poole Town
-
Hayes & Yeading United
1-3
16:00
Forest Green Rovers
-
Maidenhead Utd
1-0
16:00
Havant & Waterlooville
-
Histon FC
2-0
16:00
Swindon Supermarine
-
Bath City
0-0
16:00
Basingstoke Town
-
AFC Wimbledon
0-1
16:00
Kettering Town
-
Rushden & Diamonds
1-2
16:00
Farnborough Town
-
Dover Athletic
1-1
16:00
Corby Town
-
Salisbury City
3-0
16:00
Cambridge Utd FC
-
Lewes FC
3-0
16:00
Eastbourne Borough
-
Harrow Borough
2-4
16:00
Stalybridge Celtic
-
Eastwood Town
1-2
16:00
Wrexham FC
-
Southport FC
1-2
16:00
Halifax Town
-
Mansfield Town
0-1
16:00
Kidderminster Harriers
-
York City
0-2
16:00
Tamworth FC
-
Grimsby Town
1-1
16:00
Workington AFC
-
Nuneaton Town FC
1-1
16:00
Altrincham FC
-
Gateshead FC
0-2
16:00
Guiseley FC
-
Redditch United
2-1
16:00
Newport County
-
Crawley Town
0-1
16:00
Luton Town
-
ST Albans City
4-0
16:00
Hendon FC
-
Metropolitan Police
0-0
16:00
Mossley AFC
-
Darlington FC
2-6
16:00
Fleetwood Town
-
Buxton FC
2-1
16:00
Vauxhall Motors
-
Newcastle Town
1-0
16:00
Woking FC
-
Eastleigh FC
3-2
16:00
Hythe Town
-
Staines Town
2-0
16:00
Carshalton Athletic
-
Chelmsford City
1-1
16:00
Leiston FC
-
Dartford FC
0-0
16:00
Droylsden FC
-
Barwell
3-0
16:00
Sheffield FC
-
Tipton Town FC
2-2
Söndag 24 oktober
16:00
FC United Of Manchester
-
Barrow FC
1-0
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Fredag 5 november
20:45
Rochdale FC
-
FC United Of Manchester
2 - 3
Lördag 6 november
15:00
Harrow Borough
- Chesterfield FC
0 - 2
16:00
AFC Bournemouth
- Tranmere Rovers
5 - 3
16:00
AFC Wimbledon
- Ebbsfleet United
0 - 0
16:00
Accrington Stanley
- Oldham Athletic
3 - 2
16:00
Barnet FC
- Charlton Athletic
0 - 0
16:00
Brentford FC
- Aldershot Town
1 - 1
16:00
Brighton & Hove Albion
- Woking FC
0 - 0
16:00
Bury FC
- Exeter City
2 - 0
16:00
Carlisle United
- Tipton Town FC
6 - 0
16:00
Chelmsford City
- Hendon FC
3 - 2
16:00
Cheltenham Town
- Morecambe FC
1 - 0
16:00
Colchester United
- Bradford City
4 - 3
16:00
Corby Town
- Luton Town
1 - 1
16:00
Dagenham & Redbridge
- Leyton Orient
1 - 1
16:00
Darlington FC
- Bristol Rovers
2 - 1
16:00
Dartford FC
- Port Vale
1 - 1
16:00
Fleetwood Town
- Walsall FC
1 - 1
16:00
Forest Green Rovers
- Northampton Town
0 - 3
16:00
Gillingham FC
- Dover Athletic
0 - 2
16:00
Guiseley AFC
- Crawley Town
0 - 5
16:00
Hartlepool United
- Vauxhall Motors
0 - 0
16:00
Havant & Waterlooville
- Droylsden
0 - 2
16:00
Hayes & Yeading United
- Wycombe Wanderers
1 - 2
16:00
Hereford United
- Hythe Town
5 - 1
16:00
Lincoln City
- Nuneaton Town FC
1 - 0
16:00
Macclesfield Town
- Southend United
2 - 2
16:00
Mansfield Town
- Torquay United
0 - 1
16:00
Notts County
- Gateshead FC
2 - 0
16:00
Plymouth Argyle
- Swindon Town
0 - 4
16:00
Rotherham United
- York City
0 - 0
16:00
Rushden & Diamonds
- Yeovil Town
0 - 1
16:00
Southampton FC
- Shrewsbury Town
2 - 0
16:00
Stevenage Borough
- Milton Keynes Dons
0 - 0
16:00
Stockport County
- Peterborough United
1 - 1
16:00
Swindon Supermarine
- Eastwood Town FC
2 - 1
16:00
Tamworth FC
- Crewe Alexandra
2 - 1
18:30
Cambridge United
- Huddersfield Town
0 - 0
Söndag 7 november
13:00
Southport FC
-
Sheffield Wednesday FC
2 - 5
16:00
Burton Albion
-
Oxford United
1 - 0
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?
Tisdag 16 november
20:45
Aldershot Town
- Brentford FC
20:45
Charlton Athletic
- Barnet FC
20:45
Huddersfield Town
- Cambridge United
20:45
Leyton Orient
- Dagenham & Redbridge
20:45
Milton Keynes Dons
- Stevenage Borough
20:45
Peterborough United
- Stockport County
20:45
Port Vale
- Dartford FC
20:45
Southend United
- Macclesfield Town
20:45
Vauxhall Motors
- Hartlepool United
20:45
Walsall FC
- Fleetwood Town
20:45
Woking FC
- Brighton & Hove Albion
Onsdag 17 november
20:45
Luton Town
-
Corby Town
20:45
York City
-
Rotherham Utd
Torsdag 18 november
20:45
Ebbsfleet Utd
-
AFC Wimbledon
Väl mött, Tatsja
Du tittar väl in på Fotboll iFokus?