FA Cup

FA-cup 2010-11

2010-09-22 08:27 #0 av: Tatsja

Lördag 25 september

16:00 AFC Telford United    -   Stourbridge FC        

 

16:00 Ashton Utd    -   Halifax Town        

 

16:00 Bedworth United FC    -   Corby Town        

 

16:00 Bishop's Stortford    -   Bromley FC        

 

16:00 Bishops Cleeve    -   Woking FC        

 

16:00 Boston United    -   Worcester City        

 

16:00 Braintree Town    -   Welling United        

 

16:00 Brigg Town    -   Nuneaton Town FC        

 

16:00 Bristol Manor Farm    -   Basingstoke Town        

 

16:00 Bury Town FC    -   Grays Athletic        

 

16:00 Chelmsford City    -   Chertsey Town        

 

16:00 Chippenham Town    -   Farnborough FC        

 

16:00 Colwyn Bay    -   Guiseley        

 

16:00 Cray Wanderers    -   Ebbsfleet United        

 

16:00 Eastleigh FC    -   Bognor Regis Town        

 

16:00 Eastwood Town    -   Stafford Rangers        

 

16:00 FC United of Manchester    -   Gainsborough Trinity        

 

16:00 Guildford City    -   Clevedon Town        

 

16:00 Havant & Waterlooville    -   Frome Town        

 

16:00 Hinckley United    -   Coventry Sphinx        

 

16:00 Hyde United     -   Droylsden        

 

16:00 Lewes FC    -   Harlow Town        

 

16:00 Loughborough Dynamo    -   Redditch United        

 

16:00 Maidenhead United    -   Truro City FC        

 

16:00 Mangotsfield Utd    -   Dorchester Town        

 

16:00 New Mills FC    -   Harrogate  Town        

 

16:00 Sheffield FC    -   Northwich Victoria        

 

16:00 Sholing FC    -   Salisbury City        

 

16:00 Solihull Moors F.C. Kidsgrove    -   Athletic FC        

 

16:00 St Albans City    -   Beckenham Town        

 

16:00 Stalybridge Celtic    -   Alfreton Town        

 

16:00 Swindon Supermarine    -   Weymouth        

 

16:00 Tooting & Mitcham United    -   Staines Town        

 

16:00 Vauxhall Motors    -   Blyth Spartans        

 

16:00     Workington AFC    -   West Auckland Town        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-29 10:41 #1 av: Tatsja

Resultat lördag 25 september

 

New Mills FC

   -   Harrogate Town         

0 - 2

Vauxhall Motors

   -   Blyth Spartans

5 - 1

Colwyn Bay

   -   Guiseley FC

1 - 1

FC United Of Manchester

   -   Gainsborough Trinity

2 - 1

Hyde Utd

   -   Droylsden FC

0 - 0

Ashton Utd

   -   Halifax Town

1 - 2

Stalybridge Celtic

   -   Alfreton Town FC

1 - 1

Workington AFC

   -   West Auckland Town

2 - 1

Boston Utd

   -   Worcester City

2 - 3

Eastwood Town

   -   Stafford Rangers

1 - 1

Brigg Town

   -   Nuneaton Town FC

3 - 3

Hinckley Utd

   -   Coventry Sphinx

2 - 0

Loughborough Dynamo

   -   Redditch United

0 - 2

Bedworth Utd

   -   Corby Town

0 - 1

Solihull Moors FC

   -   Kidsgrove Athletic FC

2 - 0

Maidenhead Utd

   -   Truro City FC

1 - 0

Swindon Supermarine

   -   Weymouth FC

3 - 0

Bishop'S Cleeve

   -   Woking FC

1 - 2

Guildford City

   -   Clevedon Town

1 - 2

Bristol Manor Farm

   -   Basingstoke Town

2 - 2

Mangotsfield Utd

   -   Dorchester Town

1 - 4

Havant & Waterlooville

   -   Frome Town

1 - 0

Chippenham Town

   -   Farnborough Town

0 - 1

Eastleigh FC

   -   Bognor Regis Town

2 - 0

Cray Wanderers

   -   Ebbsfleet Utd

2 - 2

Romford

   -   Hampton & Richmond

0 - 4

Tooting & Mitcham Utd

   -   Staines Town

1 - 4

Telford Utd

   -   Stourbridge FC

5 - 2

Bishop'S Stortford

   -   Bromley FC

2 - 2

Braintree Town

   -   Welling Utd

2 - 0

Bury Town FC

   -   Grays Athletic

2 - 2

Chelmsford City

   -   Chertsey Town

7 - 0

Lewes FC

   -   Harlow Town

2 - 0

Sheffield FC

   -   Northwich Victoria

2 - 2

Sholing FC

   -   Salisbury City

2 - 2

ST Albans City

   -   Beckenham Town   

3 - 1

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-29 10:43 #2 av: Tatsja

söndag 26 september

Gloucester City   -   Weston Super Mare FC         0 - 2

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-29 10:50 #3 av: Tatsja

Måndag 27 september

  Droylsden FC    -     Hyde Utd   3 - 1    
  Basingstoke Town    - Bristol Manor Farm   1 - 0    

Tisdag 28 september

  Northwich Victoria    - Sheffield FC   1 - 2    
  Nuneaton Town FC    - Brigg Town   2 - 0    
  Ebbsfleet Utd    - Cray Wanderers   4 - 2    
  Guiseley FC    - Colwyn Bay   3 - 0    
  Bromley FC    - Bishop'S Stortford   Uppskjuten    
  Alfreton Town FC    - Stalybridge Celtic   1 - 2    
  Salisbury City    - Sholing FC   5 - 1    
  Stafford Rangers    -     Eastwood Town            Uppskjuten    

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-09-30 10:16 #4 av: Tatsja

Resultat onsdag 29 september

Grays Athletic   -     Bury Town FC            1 - 4

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-08 10:15 #5 av: Tatsja

Lördag 9 oktober

16:00     Ashington    -   Droylsden FC        
16:00 Boreham Wood    - Enfield Town        
16:00 Brentwood Town    - Woking FC        
16:00 Bury Town FC    - Staines Town        
16:00 Buxton FC    - Telford Utd        
16:00 Canvey Island    - Dartford FC        
16:00 Carshalton Athletic    - Braintree Town        
16:00 Chelmsford City    - Bromley FC        
16:00 Cinderford Town    - Maidenhead Utd        
16:00 Clevedon Town    - Eastleigh FC        
16:00 Concord Rangers    - Hythe Town        
16:00 Corby Town    - Worcester City        
16:00 Didcot Town    - Basingstoke Town        
16:00 Dover Athletic    - Cambridge City        
16:00 Farnborough Town    - Hamble Assc FC        
16:00 Guiseley FC    - Whitley Bay FC        
16:00 Halifax Town    - Harrogate Town        
16:00 Harrow Borough    - Hampton & Richmond        
16:00 Havant & Waterlooville    - Dorchester Town        
16:00 Leiston FC    - North Greenford United FC        
16:00 Lewes FC    - Thurrock FC        
16:00 Lincoln Moorlands Railway    - Mossley AFC        
16:00 Matlock Town    - Eastwood Town        
16:00 Metropolitan Police    - Wealdstone FC        
16:00 Mickleover Sports    - Newcastle Town        
16:00 Needham Market FC    - Ebbsfleet Utd        
16:00 North Ferriby Utd    - Vauxhall Motors        
16:00 Norton & Stockton Ancients FC    - FC United Of Manchester        
16:00 Nuneaton Town FC    - Coleshill Town        
16:00 Poole Town    - Bashley FC        
16:00 Radcliffe Olympic    - Tipton Town FC        
16:00 Redditch United    - Hinckley Utd        
16:00 Salisbury City    - Weston Super Mare FC        
16:00 Sheffield FC    - Frickley Athletic        
16:00 Solihull Moors FC    - Barwell        
16:00 ST Albans City    - Kingstonian FC        
16:00 Swindon Supermarine    - Hungerford Town FC        
16:00 Warrington Town    - Stalybridge Celtic        
16:00 Whitehawk    - Hendon FC        
16:00 Workington AFC    - Shildon FC        

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-11 09:47 #6 av: Tatsja

Resultat lördag 9 oktober

 

Ashington

-  Droylsden F

1 - 4

Boreham Wood

-  Enfield Town

3 - 1

Brentwood Town

-  Woking FC

1 - 1

Bury Town FC

-  Staines Town

2 - 2

Buxton FC

-  Telford Utd

1 - 1

Canvey Island

-  Dartford FC

2 - 2

Carshalton Athletic

-  Braintree Town

4 - 1

Chelmsford City

-  Bromley FC

2 - 2

Cinderford Town

-  Maidenhead Utd

0 - 4

Clevedon Town

-  Eastleigh FC

0 - 5

Concord Rangers

-  Hythe Town

0 - 1

Corby Town

-  Worcester City

2 - 1

Didcot Town

-  Basingstoke Town

0 - 4

Dover Athletic

-  Cambridge City

3 - 1

Farnborough Town

-  Hamble Assc FC

2 - 0

Guiseley FC

-  Whitley Bay FC

3 - 0

Halifax Town

-  Harrogate Town

4 - 0

Harrow Borough

-  Hampton & Richmond

2 - 1

Havant & Waterlooville

-  Dorchester Town

4 - 1

Leiston FC

-  North Greenford United FC

5 - 0

Lewes FC

-  Thurrock FC

2 - 1

Lincoln Moorlands Railway

-  Mossley AFC

1 - 1

Matlock Town

-  Eastwood Town

0 - 3

Metropolitan Police

-  Wealdstone FC

1 - 1

Mickleover Sports

-  Newcastle Town

1 - 2

Needham Market FC

-  Ebbsfleet Utd

0 - 1

North Ferriby Utd

-  Vauxhall Motors

2 - 2

Norton & Stockton Ancients FC

-  FC United Of Manchester

2 - 5

Nuneaton Town FC

-  Coleshill Town

6 - 0

Poole Town

-  Bashley FC

1 - 0

Radcliffe Olympic

-  Tipton Town FC

3 - 3

Redditch United

-  Hinckley Utd

1 - 0

Salisbury City

-  Weston Super Mare FC

1 - 0

Sheffield FC

-  Frickley Athletic

1 - 1

Solihull Moors FC

-  Barwell

1 - 1

ST Albans City

-  Kingstonian FC

0 - 0

Swindon Supermarine

-  Hungerford Town FC

4 - 0

Warrington Town

-  Stalybridge Celtic

1 - 3

Whitehawk

-  Hendon FC

1 - 2

Workington AFC

-  Shildon FC

2 - 1

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-11 09:50 #7 av: Tatsja

Måndag 11 oktober

20:45     Kingstonian FC      -   ST Albans City      

 

20:45 Wealdstone FC      -   Metropolitan Police      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-13 08:45 #8 av: Tatsja

Resultat måndag 11 oktober

  Kingstonian FC      -   ST Albans City   1 - 2  

 

  Wealdstone FC      -   Metropolitan Police              1 - 2  

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-13 08:49 #9 av: Tatsja

Resultat tisdag 12 oktober

20:45 Vauxhall Motors    - North Ferriby Utd      

 

20:45 Telford Utd    - Buxton FC      

 

20:45 Barwell    - Solihull Moors FC      

 

20:45 Bromley FC    - Chelmsford City      

 

20:45 Dartford FC    - Canvey Island      

 

20:45 Frickley Athletic    - Sheffield FC      

 

20:45 Mossley AFC    - Lincoln Moorlands Railway      

 

20:45 Staines Town    - Bury Town FC      

 

20:45     Woking FC    -     Brentwood Town      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-13 09:03 #10 av: Tatsja

Onsdag 13 oktober

20:45     Radcliffe Olympic    -     Tipton Town FC     2 - 0 

Lördag 23 oktober

16:00     Ebbsfleet Utd    -    Boreham Wood   3-0    
16:00 Poole Town    - Hayes & Yeading United   1-3    
16:00 Forest Green Rovers    - Maidenhead Utd   1-0    
16:00 Havant & Waterlooville    - Histon FC   2-0    
16:00 Swindon Supermarine    - Bath City   0-0    
16:00 Basingstoke Town    - AFC Wimbledon   0-1    
16:00 Kettering Town    - Rushden & Diamonds   1-2    
16:00 Farnborough Town    - Dover Athletic   1-1    
16:00 Corby Town    - Salisbury City   3-0    
16:00 Cambridge Utd FC    - Lewes FC   3-0    
16:00 Eastbourne Borough    - Harrow Borough   2-4    
16:00 Stalybridge Celtic    - Eastwood Town   1-2    
16:00 Wrexham FC    - Southport FC   1-2    
16:00 Halifax Town    - Mansfield Town   0-1    
16:00 Kidderminster Harriers    - York City   0-2    
16:00 Tamworth FC    - Grimsby Town   1-1    
16:00 Workington AFC    - Nuneaton Town FC   1-1    
16:00 Altrincham FC    - Gateshead FC   0-2    
16:00 Guiseley FC    - Redditch United   2-1    
16:00 Newport County    - Crawley Town   0-1    
16:00 Luton Town    - ST Albans City   4-0    
16:00 Hendon FC    - Metropolitan Police   0-0    
16:00 Mossley AFC    - Darlington FC   2-6    
16:00 Fleetwood Town    - Buxton FC   2-1    
16:00 Vauxhall Motors    - Newcastle Town   1-0    
16:00 Woking FC    - Eastleigh FC   3-2    
16:00 Hythe Town    - Staines Town   2-0    
16:00 Carshalton Athletic    - Chelmsford City   1-1    
16:00 Leiston FC    - Dartford FC   0-0    
16:00 Droylsden FC    - Barwell   3-0    
16:00 Sheffield FC    - Tipton Town FC        2-2    

Söndag 24 oktober

16:00     FC United Of Manchester    -    Barrow FC         1-0    

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-28 10:17 #11 av: Tatsja

Fredag 5 november

20:45     Rochdale FC    -    FC United Of Manchester       2 - 3 

Lördag 6 november

15:00 Harrow Borough    -   Chesterfield FC 0 - 2        
16:00 AFC Bournemouth    -   Tranmere Rovers 5 - 3        
16:00 AFC Wimbledon    -   Ebbsfleet United 0 - 0        
16:00 Accrington Stanley    -   Oldham Athletic 3 - 2        
16:00 Barnet FC    -   Charlton Athletic                     0 - 0        
16:00 Brentford FC    -   Aldershot Town 1 - 1        
16:00 Brighton & Hove Albion    -   Woking FC 0 - 0        
16:00 Bury FC    -   Exeter City 2 - 0        
16:00 Carlisle United    -   Tipton Town FC 6 - 0        
16:00 Chelmsford City    -   Hendon FC 3 - 2        
16:00 Cheltenham Town    -   Morecambe FC 1 - 0        
16:00 Colchester United    -   Bradford City 4 - 3        
16:00 Corby Town    -   Luton Town 1 - 1        
16:00 Dagenham & Redbridge    -   Leyton Orient 1 - 1        
16:00 Darlington FC    -   Bristol Rovers 2 - 1        
16:00 Dartford FC    -   Port Vale 1 - 1        
16:00 Fleetwood Town    -   Walsall FC 1 - 1        
16:00 Forest Green Rovers    -   Northampton Town 0 - 3        
16:00 Gillingham FC    -   Dover Athletic 0 - 2        
16:00 Guiseley AFC    -   Crawley Town 0 - 5        
16:00 Hartlepool United    -   Vauxhall Motors 0 - 0        
16:00 Havant & Waterlooville    -   Droylsden 0 - 2        
16:00 Hayes & Yeading United    -   Wycombe Wanderers 1 - 2        
16:00 Hereford United    -   Hythe Town 5 - 1        
16:00 Lincoln City    -   Nuneaton Town FC 1 - 0        
16:00 Macclesfield Town    -   Southend United 2 - 2        
16:00 Mansfield Town    -   Torquay United 0 - 1        
16:00 Notts County    -   Gateshead FC 2 - 0        
16:00 Plymouth Argyle    -   Swindon Town 0 - 4        
16:00 Rotherham United    -   York City 0 - 0        
16:00 Rushden & Diamonds    -   Yeovil Town 0 - 1        
16:00 Southampton FC    -   Shrewsbury Town 2 - 0        
16:00 Stevenage Borough    -   Milton Keynes Dons 0 - 0        
16:00 Stockport County    -   Peterborough United 1 - 1        
16:00 Swindon Supermarine    -   Eastwood Town FC 2 - 1        
16:00 Tamworth FC    -   Crewe Alexandra 2 - 1        
18:30     Cambridge United    -   Huddersfield Town 0 - 0        

Söndag 7 november

13:00 Southport FC    - Sheffield Wednesday FC       2 - 5 
16:00      Burton Albion    -     Oxford United       1 - 0 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl

Det finns en till kommentar till den här diskussionen. Den är bara synlig för medlemmar på iFokus. För att läsa kommentaren, logga in eller registrera dig på iFokus.