Tråden är låst och inga nya kommentarer kan skapas
UEFA VM, EM och Europa League

UEFA Europe Leage Herrar

2010-03-19 07:13 #0 av: Tatsja

Resultat torsdag 18 mars

  Fulham    -   Juventus 4 - 1        

 

  Marseille    -   Benfica 1 - 2        

 

  Standard Liege    -   Panathinaikos 1 - 0        

 

  Werder Bremen    -   Valencia 4 - 4        

 

  Liverpool    -   Lille 3 - 0        

 

  RSC Anderlecht    -   Hamburger SV 4 - 3        

 

  Sporting Lisbon    -   Atletico Madrid 2 - 2        

 

  VfL Wolfsburg    -   Rubin Kazan          2 - 1        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-03-19 07:26 #1 av: Tatsja
Grupp A  
Pos Lag S Mål Poäng
1       RSC Anderlecht       6       9-4      11
2 Ajax 6 8-6 11
3 Dinamo Zagreb 6 6-8 6
4 FC Timisoara 6 4-9 5

 

Grupp B  
Pos Lag S Mål Poäng
1 Valencia 6 12-8 12
2 Lille 6 15-9 10
3 Genoa 6 8-10 7
4       Slavia Prague      6      5-13      3

 

Grupp C  
Pos Lag S Mål Poäng
1       Hapoel Tel Aviv      6      13-8      12
2 Hamburger SV 6 7-6 10
3 Celtic 6 7-7 6
4 Rapid Vienna 6 8-14 5

 

Grupp D  
Pos Lag S Mål Poäng
1       Sporting Lisbon      6      8-6      11
2 Hertha Berlin 6 6-5 10
3 Heerenveen 6 11-7 8
4 Ventspils 6 3-10 3

 

Grupp E  
Pos Lag S Mål Poäng
1 Roma 6 10-5 13
2 Fulham 6 8-6 11
3 FC Basel 6 10-7 9
4       CSKA Sofia      6      2-12      1

 

Grupp F  
Pos Lag S Mål Poäng
1 Galatasaray 6 12-4 13
2 Panathinaikos 6 7-4 12
3       Dinamo Bucurest      6      4-12      6
4 Sturm Graz 6 3-6 4

 

Grupp G  
Pos Lag S Mål Poäng
1       Red Bull Salzburg      6      9-2       18
2 Villarreal 6 8-6 9
3 Lazio 6 9-10 6
4 Levski Sofia 6 1-9 3

 

Grupp H  
Pos Lag S Mål Poäng
1 Fenerbahce 6 8-3 15
2 FC Twente 6 5-6 8
3 Sheriff Tiraspol 6 4-5 5
4       Steaua Bukarest      6      3-6      4

 

Grupp I  
Pos Lag S Mål Poäng
1 Benfica 6 13-3 15
2 Everton 6 7-9 9
3       BATE Borisov      6      7-9       7
4 AEK 6 5-11 4

 

Grupp J  
Pos Lag S Mål Poäng
1 Shakhtar Donetsk 6 14-3 13
2 Club Brugge 6 10-8 11
3 Toulouse 6 6-11 7
4     Partizan Belgrade      6      6-14      3

 

Grupp K  
Pos Lag S Mål Poäng
1       PSV Eindhoven      6       8-3       14
2 FCK 6 7-4 10
3 Sparta Prague 6 7-9 7
4 Cluj 6 4-10 3

 

Grupp L  
Pos Lag S Mål Poäng
1 Werder Bremen 6 17-6 16
2 Athletic Bilbao 6 10-8 10
3 Nacional 6 11-12 5
4       Austria Vienna       6      4-16       2

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-03-20 05:32 #2 av: Tatsja

Lottning inför sextondelsfinalerna fredag 19 mars

Rubin Kazan-Hapoel Tel-Aviv FC

Athletic Bilbao-Anderlecht

FC Köpenhamn-Marseille

Panathinaikos-Roma

Atlético Madrid-Galatasaray

Ajax-Juventus

Club Brugge-Valencia

Fulham-Shaktar Donetsk

Liverpool-Unirea Urziceni

Hamburg-PSV Eindhoven

Villarreal-Wolfsburg

Standard Liege-Salzburg

Twente-Werder Bremen

Lille-Fenerbahce

Everton-Sporting Clube

Hertha Berlin-Valencia 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-03-20 05:36 #3 av: Tatsja

Torsdag 1 april

  Fulham FC    - VFL Wolfsburg      

 

  Hamburger SV    - Standard Liege      

 

  Valencia    - Atletico Madrid      

 

  Benfica    -     Liverpool      

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-02 09:31 #4 av: Tatsja

Resultat torsdag 1 april

  Benfica    -   Liverpool 2 - 1      

 

  Fulham    -   VfL Wolfsburg 2 - 1      

 

  Hamburger SV    -   Standard Liege          2 - 1      

 

  Valencia    -   Atletico Madrid 2 - 2      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-02 09:33 #5 av: Tatsja

Torsdag 8 april

21:05      Atletico Madrid    -   Valencia        

 

21:05 Liverpool    -   Benfica        

 

21:05 Standard Liege    -   Hamburger SV        

 

21:05 VfL Wolfsburg    -   Fulham        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-09 08:34 #6 av: Tatsja

Resultat torsdag 8 april

  Atletico Madrid    -   Valencia 0 - 0      

 

  Liverpool    -   Benfica 4 - 1      

 

  Standard Liege    -   Hamburger SV            1 - 3      

 

  VfL Wolfsburg    -   Fulham 0 - 1      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-09 08:56 #7 av: Tatsja

 

 

Grupp A

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

RSC Anderlecht

6

9:4

11

2

Ajax

6

8:6

11

3

Dinamo Zagreb

6

6:8

6

4

FC Timisoara

6

4:9

5

 

 

Grupp B

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Valencia

6

12:8

12

2

Lille

6

15:9

10

3

Genoa

6

8:10

7

4

Slavia Prague

6

5:13

3

 

 

Grupp C

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Hapoel Tel Aviv

6

13:8

12

2

Hamburger SV

6

7:6

10

3

Celtic

6

7:7

6

4

Rapid Vienna

6

8:14

5

 

 

Grupp D

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Sporting Lisbon

6

8:6

11

2

Hertha Berlin

6

6:5

10

3

Heerenveen

6

11:7

8

4

Ventspils

6

3:10

3

 

 

Grupp E

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Roma

6

10:5

13

2

Fulham

6

8:6

11

3

FC Basel

6

10:7

9

4

CSKA Sofia

6

2:12

1

 

 

Grupp F

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Galatasaray

6

12:4

13

2

Panathinaikos

6

7:4

12

3

Dinamo Bucurest

6

4:12

6

4

Sturm Graz

6

3:6

4

 

 

Grupp G

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Red Bull Salzburg

6

9:2

18

2

Villarreal

6

8:6

9

3

Lazio

6

9:10

6

4

Levski Sofia

6

1:9

3

 

 

Grupp H

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Fenerbahce

6

8:3

15

2

FC Twente

6

5:6

8

3

Sheriff Tiraspol

6

4:5

5

4

Steaua Bukarest

6

3:6

4

 

 

Grupp I

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Benfica

6

13:3

15

2

Everton

6

7:9

9

3

BATE Borisov

6

7:9

7

4

AEK

6

5:11

4

 

 

Grupp J

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Shakhtar Donetsk

6

14:3

13

2

Club Brugge

6

10:8

11

3

Toulouse

6

6:11

7

4

Partizan Belgrade

6

6:14

3

 

 

Grupp K

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

PSV Eindhoven

6

8:3

14

2

FCK

6

7:4

10

3

Sparta Prague

6

7:9

7

4

Cluj

6

4:10

3

 

 

Grupp L

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Werder Bremen

6

17:6

16

2

Athletic Bilbao

6

10:8

10

3

Nacional

6

11:12

5

4

Austria Vienna

6

4:16

2

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-09 08:58 #8 av: Tatsja

Torsdag 22 april

21:05      Hamburger SV    -     Fulham FC      

 

21:05 Atletico Madrid    - Liverpool      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-23 08:34 #9 av: Tatsja

Resultat torsdag 22 april

  Atletico Madrid    -   Liverpool                  1 - 0    

 

 
  Hamburger SV    -   Fulham 0 - 0    

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-23 08:36 #10 av: Tatsja

Torsdag 29 april

21:05 Fulham    -   Hamburger SV        

 

21:05     Liverpool    -   Atletico Madrid        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-30 08:32 #11 av: Tatsja

Resultat torsdag 29 april

  Fulham    -   Hamburger SV            2 - 1    

 

 
  Liverpool    -   Atletico Madrid 2 - 1    

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-30 08:52 #12 av: Tatsja

 Resultat efter 6 spelade omgångar

 

Grupp A

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

RSC Anderlecht

6

9:4

11

2

Ajax

6

8:6

11

3

Dinamo Zagreb

6

6:8

6

4

FC Timisoara

6

4:9

5

 

 

Grupp B

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Valencia

6

12:8

12

2

Lille

6

15:9

10

3

Genoa

6

8:10

7

4

Slavia Prague

6

5:13

3

 

 

Grupp C

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Hapoel Tel Aviv

6

13:8

12

2

Hamburger SV

6

7:6

10

3

Celtic

6

7:7

6

4

Rapid Vienna

6

8:14

5

 

 

Grupp D

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Sporting Lisbon

6

8:6

11

2

Hertha Berlin

6

6:5

10

3

Heerenveen

6

11:7

8

4

Ventspils

6

3:10

3

 

 

Grupp E

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Roma

6

10:5

13

2

Fulham

6

8:6

11

3

FC Basel

6

10:7

9

4

CSKA Sofia

6

2:12

1

 

 

Grupp F

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Galatasaray

6

12:4

13

2

Panathinaikos

6

7:4

12

3

Dinamo Bucurest

6

4:12

6

4

Sturm Graz

6

3:6

4

 

 

Grupp G

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Red Bull Salzburg

6

9:2

18

2

Villarreal

6

8:6

9

3

Lazio

6

9:10

6

4

Levski Sofia

6

1:9

3

 

 

Grupp H

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Fenerbahce

6

8:3

15

2

FC Twente

6

5:6

8

3

Sheriff Tiraspol

6

4:5

5

4

Steaua Bukarest

6

3:6

4

 

 

Grupp I

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Benfica

6

13:3

15

2

Everton

6

7:9

9

3

BATE Borisov

6

7:9

7

4

AEK

6

5:11

4

 

 

Grupp J

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Shakhtar Donetsk

6

14:3

13

2

Club Brugge

6

10:8

11

3

Toulouse

6

6:11

7

4

Partizan Belgrade

6

6:14

3

 

 

Grupp K

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

PSV Eindhoven

6

8:3

14

2

FCK

6

7:4

10

3

Sparta Prague

6

7:9

7

4

Cluj

6

4:10

3

 

 

Grupp L

 

Pos

Lag

S

Mål

Poäng

1

Werder Bremen

6

17:6

16

2

Athletic Bilbao

6

10:8

10

3

Nacional

6

11:12

5

4

Austria Vienna

6

4:16

2

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-04-30 08:54 #13 av: Tatsja

Onsdag 12 maj

20:45      Atletico Madrid    -     Fulham FC  

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-05-13 07:42 #14 av: Tatsja

Resultat onsdag 12 maj

Atletico Madrid    -   Fulham           2 - 1  

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-06-25 11:01 #15 av: Tatsja

Torsdag 1 juli

16:00     Dacia Chisinau    -   Zeta Goluboci        

 

16:00 Dinamo Tbilisi    -   Flora Tallinn        

 

16:00 Dundalk    -   Grevenmacher        

 

16:00 FC Lusitanos    -   Rab. Skopje        

 

16:00 FC Ulisses Yerevan    -   Bnei Yehuda        

 

16:00 KF Laci    -   FC Dnepr Mogilev        

 

16:00 KF Tirana    -   Zalaegerszeg        

 

16:00 Khazar Lenkoran    -   FC Olimpia Balti        

 

16:00 Rab. Skopje    -   FC Lusitanos        

 

17:00 Shakhtyor Karagandy    -   Ruch Chorzow        

 

17:00 Tobol Kostanay    -   Zrinjski Mostar        

 

17:00 Trans Narva    -   MyPa Myllykoski        

 

17:30 Torpedo Zhodino    -   Fylkir Reykjavik        

 

17:30 Zeta Goluboci    -   Dacia Chisinau        

 

18:00 FC Nitra    -   Györi ETO        

 

18:00 FC Olimpia Balti    -   Khazar Lenkoran        

 

18:00 FC Zestafoni    -   SC Faetano        

 

18:00 FK Karabakh    -   Metalurg Skopje        

 

18:00 Turku PS    -   Port Talbot        

 

19:00 Anorthosis Famagusta    -  Banants        

 

19:00 Randers FC    -   F91 Dudelange        

 

19:00 UE Santa Coloma    -   FK Mogren        

 

19:30 Grevenmacher    -   Dundalk        

 

20:00 NSI Runavik    -  Gefle        

 

20:05 Llanelli AFC    -   FK Tauras        

 

20:15 Olimpia Ljubljana    -   Siroki Brijeg        

 

20:30 Portadown    -   Skonto Riga        

 

21:00 Kalmar FF    -   Eb/Streymur        

 

21:05 HNK Sibenik    -   Sliema Wanderers        

 

21:15 KR Reykjavik    -   FC Glentoran        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-02 10:02 #16 av: Tatsja

Resultat torsdag 1 juli

  Dinamo Tbilisi    -  Flora Tallinn 2 - 1      

 

  FC Ulisses Yerevan    -   Bnei Yehuda 0 - 0      

 

  Tobol Kostanay    -   Zrinjski Mostar 1 - 2      

 

  KF Laci    -   FC Dnepr Mogilev          1 - 1      

 

  Rab. Skopje    -   FC Lusitanos 5 - 0      

 

  Shakhtyor Karagandy    -   Ruch Chorzow 1 - 2      

 

  Trans Narva    -   MyPa Myllykoski 0 - 2      

 

  KF Tirana    -   Zalaegerszeg 0 - 0      

 

  Torpedo Zhodino    -   Fylkir Reykjavik 3 - 0      

 

  Zeta Goluboci    -   Dacia Chisinau 1 - 1      

 

  FC Nitra    -   Györi ETO 2 - 2      

 

  FC Olimpia Balti    -   Khazar Lenkoran 0 - 0      

 

  FC Zestafoni    -   SC Faetano 5 - 0      

 

  FK Karabakh    -   Metalurg Skopje 4 - 1      

 

  Turku PS    -   Port Talbot 3 - 1      

 

  HNK Sibenik    -   Sliema Wanderers 0 - 0      

 

  Anorthosis Famagusta    -   Banants 3 - 0      

 

  Randers FC    -   F91 Dudelange 6 - 1      

 

  UE Santa Coloma    -   FK Mogren 0 - 3      

 

  Grevenmacher    -   Dundalk 3 - 3      

 

  Portadown    -   Skonto Riga 1 - 1      

 

  NSI Runavik    -   Gefle 0 - 2      

 

  Llanelli AFC    -   FK Tauras 2 - 2      

 

  Olimpia Ljubljana    -   Siroki Brijeg 0 - 2      

 

  Kalmar FF    -   Eb/Streymur 1 - 0      

 

  KR Reykjavik    -   FC Glentoran 3 - 0      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-02 10:10 #17 av: Tatsja

Torsdag 8 juli

17:00 Banants    -   Anorthosis Famagusta        

 

17:00 FK Tauras    -   Llanelli AFC        

 

17:00 Metalurg Skopje    -   FK Karabakh        

 

17:30 Sliema Wanderers    -   HNK Sibenik        

 

17:45 Flora Tallinn    -   Dinamo Tbilisi        

 

18:00 Bnei Yehuda    -   FC Ulisses Yerevan        

 

18:00 FC Dnepr Mogilev    -   KF Laci        

 

18:00 Khazar Lenkoran    -   FC Olimpia Balti        

 

18:00 MyPa Myllykoski    -   Trans Narva        

 

18:00 Skonto Riga    -   Portadown        

 

18:30 Dacia Chisinau    -   Zeta Goluboci        

 

18:30 F91 Dudelange    -   Randers FC        

 

18:30 Györi ETO    -   FC Nitra        

 

19:00 Gefle    -   NSI Runavik        

 

19:00 Zalaegerszeg    -   KF Tirana        

 

19:15 FC Lusitanos    -   Rab. Skopje        

 

19:15 Port Talbot    -   Turku PS        

 

19:30 FK Mogren    -   UE Santa Coloma        

 

19:30 Zrinjski Mostar    -   Tobol Kostanay        

 

20:00 Dundalk    -   Grevenmacher        

 

20:00 Eb/Streymur    -   Kalmar FF        

 

20:30 FC Glentoran    -   KR Reykjavik        

 

20:30 Ruch Chorzow    -   Shakhtyor Karagandy        

 

20:30 SC Faetano    -   FC Zestafoni        

 

20:30 Siroki Brijeg    -   Olimpia Ljubljana        

 

21:00     Fylkir Reykjavik    -   Torpedo Zhodino        

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-07-09 09:13 #18 av: Tatsja

Resultat torsdag 8 juli

  Banants    -   Anorthosis Famagusta            0 - 1      

 

  FK Tauras    -   Llanelli AFC 3 - 2      

 

  Metalurg Skopje    -   FK Karabakh 1 - 1      

 

  FK Mogren    -   UE Santa Coloma 2 - 0      

 

  Sliema Wanderers    -   HNK Sibenik 0 - 3      

 

  Flora Tallinn    -   Dinamo Tbilisi 0 - 0      

 

  Bnei Yehuda    -   FC Ulisses Yerevan 1 - 0      

 

  FC Dnepr Mogilev    -   KF Laci 7 - 1      

 

  Khazar Lenkoran    -   FC Olimpia Balti 1 - 1      

 

  MyPa Myllykoski    -   Trans Narva 5 - 0      

 

  Skonto Riga    -   Portadown 0 - 1      

 

  Dacia Chisinau    -   Zeta Goluboci 0 - 0      

 

  F91 Dudelange    -   Randers FC 2 - 1      

 

  Györi ETO    -   FC Nitra 3 - 1      

 

  Gefle    -   NSI Runavik 2 - 1      

 

  Zalaegerszeg    -   KF Tirana 0 - 1      

 

  FC Lusitanos    -   Rab. Skopje 0 - 6      

 

  Port Talbot    -   Turku PS 0 - 4      

 

  Zrinjski Mostar    -   Tobol Kostanay 2 - 1      

 

  Dundalk    -   Grevenmacher 2 - 1      

 

  Eb/Streymur    -   Kalmar FF 0 - 3      

 

  FC Glentoran    -   KR Reykjavik 2 - 2      

 

  Ruch Chorzow    -   Shakhtyor Karagandy 1 - 0      

 

  SC Faetano    -   FC Zestafoni 0 - 0      

 

  Siroki Brijeg    -   Olimpia Ljubljana 3 - 0      

 

  Fylkir Reykjavik    -   Torpedo Zhodino 1 - 3      

 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl

Det finns en till kommentar till den här diskussionen. Den är bara synlig för medlemmar på iFokus. För att läsa kommentaren, logga in eller registrera dig på iFokus.