Spanien

Spanien, Liga Adelante 10/11

2010-10-05 10:05 #0 av: Tatsja

Resultat omgång 1

Fredag 27 augusti

  Real Valladolid    -   CF Villarreal B          3 - 0


Lördag 28 augusti

  Celta De Vigo   -   Barcelona B   1 - 2    
  Girona FC   - Tenerife   4 - 2    
  Las Palmas   - Gimnastic De Tarragona   3 - 2    
  Ponferradina SD   - SD Huesca   0 - 0    
  Elche CF   - Recreativo Huelva      1 - 0    


Söndag 29 augusti

  Rayo Vallecano    - Numancia CD   3 - 2    
  UD Salamanca    - Cordoba CF   1 - 1    
  Albacete Balompie    - Alcorcon AD   1 - 1    
  Xerez CD    - FC Cartagena   1 - 4    
  Betis Sevilla    -     Granada CF         4 - 1    

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-05 10:14 #1 av: Tatsja

OMGÅNG 2

Lördag 4 september

  FC Cartagena    -   Elche CF        0 - 1    
  Gimnastic De Tarragona    - Girona FC   2 - 0    
  SD Huesca    - Las Palmas   0 - 0    
  CF Villarreal B    - Albacete Balompie   1 - 0    
  Recreativo Huelva    - Betis Sevilla   1 - 3    
  Cordoba CF    - Rayo Vallecano   2 - 3    


Söndag 5 september

  Alcorcon AD    -   Ponferradina SD           2 - 0    
  Numancia CD    - Celta De Vigo   1 - 3    
  Granada CF    - Real Valladolid   0 - 1    
  Tenerife    - UD Salamanca   1 - 2    
  Barcelona B    - Xerez CD   2 - 1  

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-05 10:29 #2 av: Tatsja

OMGÅNG 3

Fredag 10 september

  UD Salamanca    -   Gimnastic De Tarragona        1 - 0  


Lördag 11 september

  Celta De Vigo    -   Cordoba CF   3 - 2    
  FC Cartagena    - Barcelona B   5 - 1    
  Rayo Vallecano    - Tenerife   1 - 0    
  Ponferradina SD    - CF Villarreal B   1 - 5    
  Elche CF    - Betis Sevilla   0 - 2    
  Las Palmas    - Alcorcon AD   4 - 1    
  Albacete Balompie    - Granada CF            2 - 1    


Söndag 12 september

  Real Valladolid    -     Recreativo Huelva           4 - 0    
  Xerez CD    - Numancia CD   1 - 0    
  Girona FC    - SD Huesca   3 - 1    

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-05 11:05 #3 av: Tatsja

OMGÅNG 4

Fredag 17 september

  CF Villarreal B    -     Las Palmas           0 - 3


Lördag 18 september

  Barcelona B    -   Elche CF   2-0    
  Numancia CD    - FC Cartagena   2-0    
  Cordoba CF    - Xerez CD   0-2    
  Tenerife    - Celta De Vigo   0-2    
  SD Huesca    - UD Salamanca   0-1    
  Alcorcon AD    - Girona FC            3-1    


Söndag 19 september

  Betis Sevilla    -   Real Valladolid 2-1    
  Gimnastic De Tarragona    - Rayo Vallecano   0-1    
  Granada CF    - Ponferradina SD   2-0    
  Recreativo Huelva    - Albacete Balompie        0-0    

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-05 11:12 #4 av: Tatsja

OMGÅNG 5

Fredag 24 september

  Real Valladolid    -   Albacete Balompie          1 - 1

Lördag 25 september

  Albacete Balompie    -   Betis Sevilla 2 - 1        
  FC Cartagena    -   CF Cordoba 1 - 2        
  Girona FC    -   CF Villarreal B            2 - 3        
  Las Palmas    -   Granada CF 1 - 1        
  Rayo Vallecano    -   SD Huesca 4 - 0        

Söndag 26 september

  CF Elche    -   Real Valladolid 2 - 2        
  Barcelona B    -   CD Numancia 1 - 0        
  Deportiva Ponferradina    -   Recreativo Huelva 1 - 1        
  RC Celta de Vigo    -   Gimnastic de Tarragona         1 - 0        
  UD Salamanca    -   AD Alcorcon 1 - 1        

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-05 11:19 #5 av: Tatsja

OMGÅNG 6

Fredag 1 oktober

  CF Villarreal B    -   UD Salamanca               0 - 1

Lördag 2 oktober

  Betis Sevilla    -   Deportiva Ponferradina         3 - 0        
  Gimnastic de Tarragona    -   CD Xerez 0 - 2        
  Recreativo Huelva    -   Las Palmas 1 - 1        
  SD Huesca    -   RC Celta de Vigo 1 - 2      

Söndag 3 oktober

  AD Alcorcon    -   Rayo Vallecano          2 - 0        
  CD Numancia    -   CF Elche 2 - 0        
  CF Cordoba    -   Barcelona B 2 - 0        
  Granada CF    -   Girona FC 2 - 1        
  Tenerife    -   FC Cartagena 1 - 1        

Måndag 4 oktober

  Real Valladolid    -   Albacete Balompie          1 - 1

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-05 11:24 #6 av: Tatsja

OMGÅNG 7

Lördag 9 oktober

16:00     Rayo Vallecano    -   CF Villarreal B       3 - 0   
18:00 CF Elche    -   Albacete Balompie       1 - 0   
18:00 FC Cartagena    -   Gimnastic de Tarragona       2 - 2   
19:00 Las Palmas    -   Betis Sevilla       2 - 2   
20:00 RC Celta de Vigo    -   AD Alcorcon       3 - 0 

Söndag 10 oktober

17:00     CD Numancia                  -   CF Cordoba         1 - 1 
17:00 CD Xerez                        -   SD Huesca         1 - 3 
17:00 Girona FC                       -   Recreativo Huelva         0 - 0 
17:00 UD Salamanca                -   Granada CF         1 - 2 
19:00 Deportiva Ponferradina    -  Real Valladolid         1 - 1 
21:00 Barcelona B                    -   Tenerife         3 - 1 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-11 10:08 #7 av: Tatsja

 

Pos

Lag

S

V

O

F

Mål

Skill

Poäng

1

Rayo Vallecano

7

6

0

1

15:6

9

18

1

RC Celta de Vigo

7

6

0

1

15:6

9

18

3

Betis Sevilla

7

5

1

1

17:7

10

16

4

Barcelona B

7

5

0

2

11:10

1

15

5

UD Salamanca

7

4

2

1

8:5

3

14

6

Las Palmas

7

3

4

0

14:7

7

13

7

Real Valladolid

7

3

3

1

13:6

7

12

8

CD Xerez

7

4

0

3

10:9

1

12

9

AD Alcorcon

7

3

2

2

10:10

0

11

10

Granada CF

7

3

1

3

9:10

-1

10

11

CF Elche

7

3

1

3

5:8

-3

10

12

Albacete Balompie

7

2

3

2

6:6

0

9

13

CF Villarreal B

7

3

0

4

9:13

-4

9

14

FC Cartagena

7

2

2

3

13:10

3

8

15

CF Cordoba

7

2

2

3

10:11

-1

8

16

CD Numancia

7

2

1

4

8:9

-1

7

17

Girona FC

7

2

1

4

11:13

-2

7

18

SD Huesca

7

1

2

4

5:11

-6

5

19

Gimnastic de Tarragona

7

1

1

5

6:10

-4

4

20

Recreativo Huelva

7

0

4

3

3:10

-7

4

21

Deportiva Ponferradina

7

0

3

4

3:14

-11

3

22

Tenerife

7

0

1

6

5:15

-10

1

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-11 10:12 #8 av: Tatsja

OMGÅNG 8

Fredag 15 oktober

21:00     Recreativo Huelva    -   UD Salamanca          0 - 2        

Lördag 16 oktober

16:00 Betis Sevilla    -   Girona FC                      2 - 1        
18:00 AD Alcorcon    -   CD Xerez 3 - 1        
18:00 Albacete Balompie    -   Deportiva Ponferradina 0 - 1        
18:00 CF Villarreal B    -   RC Celta de Vigo 2 - 2        
18:00 Gimnastic de Tarragona    -   Barcelona B 1 - 1        
18:00     SD Huesca    -   FC Cartagena 0 - 0        
 
Söndag 17 oktober

12:00 Granada CF    -   Rayo Vallecano         1 - 1        
17:00 CF Cordoba    -   CF Elche 0 - 0        
17:00 Real Valladolid    -   Las Palmas 3 - 0        
18:00     Tenerife    -   CD Numancia 1 - 1        

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-19 10:30 #9 av: Tatsja

OMGÅNG 9

Fredag 22 oktober

21:00     CD Xerez    -   CF Villarreal B         3 - 1 

Lördag 23 oktober

16:00 Rayo Vallecano    -   Recreativo Huelva 0 - 0        
18:00 Barcelona B    -   SD Huesca 0 - 1        
18:00 CF Cordoba    -   Tenerife 2 - 2        
18:00 CF Elche    -   Deportiva Ponferradina 2 - 0        
18:00 FC Cartagena    -   AD Alcorcon 1 - 0        
18:00 Girona FC    -   Real Valladolid 2 - 0        
18:00 RC Celta de Vigo    -   Granada CF 1 - 1        
20:00     Las Palmas    -   Albacete Balompie        2 - 1        

Söndag 24 oktober

12:00     UD Salamanca    -   Betis Sevilla 0 - 3        
17:00 CD Numancia    -   Gimnastic de Tarragona        1 - 0        

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-10-25 09:32 #10 av: Tatsja

OMGÅNG 10

Fredag 29 oktober

21:00     Recreativo Huelva    -   RC Celta de Vigo         1 - 1 

Lördag 30 oktober

16:00 Real Valladolid    -   UD Salamanca         1 - 0 
18:00 Albacete Balompie    -   Girona FC         1 - 1 
18:00 CF Villarreal B    -   FC Cartagena         2 - 0 
18:00 Deportiva Ponferradina    -   Las Palmas         3 - 2 
18:00 Granada CF    -   CD Xerez         5 - 0 
18:00     SD Huesca    -   CD Numancia         0 - 0 

Söndag 31 oktober

12:00 Betis Sevilla    -   Rayo Vallecano         4 - 0 
17:00 AD Alcorcon    -   Barcelona B         1 - 3 
17:00 Gimnastic de Tarragona    -   CF Cordoba         1 - 1 
18:00     Tenerife    -   CF Elche         1 - 0 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-11-02 08:47 #11 av: Tatsja

 

Pos

Lag

S

V

O

F

Mål

Skill

Poäng

1

Betis Sevilla

10

8

1

1

26:8

18

25

2

RC Celta de Vigo

10

6

3

1

19:10

9

21

3

Rayo Vallecano

10

6

2

2

16:11

5

20

4

Barcelona B

10

6

1

3

15:13

2

19

5

Real Valladolid

10

5

3

2

17:8

9

18

6

UD Salamanca

10

5

2

3

10:9

1

17

7

Las Palmas

10

4

4

2

18:14

4

16

8

Granada CF

10

4

3

3

16:12

4

15

9

CD Xerez

10

5

0

5

14:18

-4

15

10

AD Alcorcon

10

4

2

4

14:15

-1

14

11

CF Elche

10

4

2

4

7:9

-2

14

12

CF Villarreal B

10

4

1

5

14:18

-4

13

13

FC Cartagena

10

3

3

4

14:12

2

12

14

CD Numancia

10

3

3

4

10:10

0

12

15

Girona FC

10

3

2

5

15:16

-1

11

16

CF Cordoba

10

2

5

3

13:14

-1

11

17

Albacete Balompie

10

2

4

4

8:10

-2

10

18

SD Huesca

10

2

4

4

6:11

-5

10

19

Deportiva Ponferradina

10

2

3

5

7:18

-11

9

20

Gimnastic de Tarragona

10

1

3

6

8:13

-5

6

21

Tenerife

10

1

3

6

9:18

-9

6

22

Recreativo Huelva

10

0

6

4

4:13

-9

6

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-11-02 08:52 #12 av: Tatsja

OMGÅNG 11

Fredag 5 november

21:00     CF Elche    -   Las Palmas         2 - 2 

Lördag 6 november

16:00 CD Numancia    -   AD Alcorcon         2 - 1 
18:00 Barcelona B    -   CF Villarreal B         4 - 1 
18:00 CD Xerez    -   Recreativo Huelva         1 - 1 
18:00 CF Cordoba    -   SD Huesca         2 - 0 
18:00 FC Cartagena    -   Granada CF         2 - 1 
18:00 Girona FC    -   Deportiva Ponferradina         3 - 0 
18:00 Rayo Vallecano    -   Real Valladolid         3 - 0 
18:00     UD Salamanca    -   Albacete Balompie         1 - 0 

Söndag 7 november

12:00 RC Celta de Vigo    -   Betis Sevilla         1 - 1 
18:00     Tenerife    -   Gimnastic de Tarragona         0 - 2 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl

Det finns en till kommentar till den här diskussionen. Den är bara synlig för medlemmar på iFokus. För att läsa kommentaren, logga in eller registrera dig på iFokus.