Frankrike

Franska Cupen 10/11

2010-11-20 09:12 #0 av: Tatsja

 

19.11

Chauny   -   SC Amiens

0-2

19.11

Olympique Nimes   -   Rodez Aveyron

1-0

20.11

FC Hayange   -    Dijon Fco

0 - 8

20.11

US Soucht   -   Racing Strasbourg

1 - 7

20.11

Cote Chaude SP Saint Etienne   -   Ajaccio

0 - 3 

20.11

Steinseltz   -   CS Sedan Ardennes

0 - 2 

20.11

La Ferte Vs   -   EA Guingamp

0 - 4 

20.11

Asc Romagne   -   Nantes

1 - 7 

20.11

Plouzane AC Football   -   Le Mans UC 72

0 - 2 

20.11

Évian Thonon Gaillard FC   -   Lyon Duchere

4 - 2 

20.11

FC Istres   -   SC Bastia

2 - 0 

20.11

Ussa Vertou   -   Plabennec

0 - 0 

20.11

Stade Lavallois MFC   -   US Granville

2 - 1 

20.11

US Creteil   -   Romorantin

3 - 1 

20.11

Stade Reims   -    Avion

0 - 0 

20.11

Vannes OC   -   Lucon

4 - 2 

20.11

Colmar   -   Jarville

2 - 2 

20.11

Saint Genevieve   -   Paris FC

0 - 1 

20.11

FC Gueugnon   -   Yzeure AS

0 - 0 

20.11

Grenoble Foot 38   -   Bagnols Pont

1 - 1 

20.11

Boulogne Cote D'opale   -   Pacy Vallee D Eure Football

2 - 0 

20.11

Cognac   -   Tours FC

2 - 1 

20.11

Chateau-Thierry FC   -   ES Troyes AC

0 - 12 

21.11

Balma SC   -   LB Chateauroux

0 - 1 

21.11

Perpignan Canet   -   Etoile Frejus Saint-Raphael

0 - 3 

21.11

AS Fabregues   -   AS Cannes

2 - 4 

21.11

Royan Vaux Atlantic FC   -   Clermont Foot

0 - 3 

21.11

Les Mureaux FC   -   FC Rouen

1 - 3 

21.11

Le Mee Foot   -   FC Metz

0 - 0 

21.11

SCO Angers   -   Le Havre

2 - 1 

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl
2010-11-21 07:53 #1 av: Tatsja

 

19/11 20:00

Chauny   -   SC Amiens

0 - 2

 20:30

Olympique Nimes   -   Rodez Aveyron

1 - 0

20/11 14:00

Cote Chaude SP Saint Etienne   -   Ajaccio

0 - 3

14:00

US Soucht   -   Racing Strasbourg

1 - 7

14:00

FC Hayange   -   Dijon Fco

0 - 8

14:15

Steinseltz   -   CS Sedan Ardennes

0 - 2

14:30

Asc Romagne   -   Nantes

1 - 7

14:30

La Ferte Vs   -   EA Guingamp

0 - 4

16:30

Plouzane AC Football   -   Le Mans UC 72

0 - 2

17:00

Évian Thonon Gaillard FC   -   Lyon Duchere

4 - 2

17:30

FC Istres   -   SC Bastia

2 - 0

17:30

Ussa Vertou   -   Plabennec

0 - 0

18:00

Colmar   -   Jarville

2 - 2

18:00

Stade Lavallois MFC   -   US Granville

2 - 1

18:00

US Creteil   -   Romorantin

3 - 1

18:00

Stade Reims   -   Avion

0 - 0
 

18:00

Vannes OC   -   Lucon

4 - 2

18:00

Saint Genevieve   -   Paris FC

0 - 1

19:00

Grenoble Foot 38   -   Bagnols Pont

1 - 1

19:00

Chateau-Thierry FC   -   ES Troyes AC

0 - 12

19:00

FC Gueugnon   -   Yzeure AS

0 - 0
 

19:00

Boulogne Cote D'opale   -   Pacy Vallee D Eure Football

2 - 0

19:00

Cognac   -   Tours FC

2 - 1

21/11 14:30

Balma SC   -   LB Chateauroux

0 - 1

14:30

Perpignan Canet   -   Etoile Frejus Saint-Raphael

0 - 3

14:30

AS Fabregues   -   AS Cannes

2 - 4

14:30

Royan Vaux Atlantic FC   -   Clermont Foot

0 - 3

14:30

Les Mureaux FC   -   FC Rouen

1 - 3

14:30

Le Mee Foot   -   FC Metz

0 - 0

15:00

SCO Angers   -   Le Havre

2 - 1

Väl mött, Tatsja

Du tittar väl in på Fotboll iFokus?

Anmäl

Bli medlem på iFokus

För att kunna delta i diskussionen måste du bli medlem på iFokus. Det går snabbt, enkelt, och kostar ingenting. Medlemskapet ger dig tillgång till över 300 sajter.